Hoppá: Orbán Viktorhoz fordultak Milák Kristóf miatt (VIDEÓ)

Wladár Sándor tudja, hogy ezzel kihúzta a gyufát, mégis megtette.

Megoldódni látszik a roppant kínos történet.
Mint arról korábban beszámoltunk, Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke az év végén levelet írt Orbán Viktor miniszterelnöknek, amelyben törvénymódosítást kezdeményezett Milák Kristóf „ügye” miatt. A párizsi nyári olimpián egy arany- és egy ezüstérmet nyert világklasszis úszó a versenyt követően sem az olimpiai felkészülését segítő Virth Balázst, sem más korábbi trénerét nem nevezte meg edzőjeként – ennek pedig a szakemberek életjáradékának megállapításánál van jelentősége.
Ezt is ajánljuk a témában
Wladár Sándor tudja, hogy ezzel kihúzta a gyufát, mégis megtette.
Ismert, a magyar törvények szerint az olimpiai bajnoki címet nyert sportolók mellett az olimpiai felkészülésben részt vett edzőknek is életjáradékot biztosítanak.
Az edző személyét azonban a sportolónak kell megjelölnie. Mivel Milák senkit sem jelölt meg, kizárólag ő kap életjáradékot, edzői nem.
Virth ráadásul ezáltal nem részesült életjáradékban, nem kapott állami kitüntetést a parlamenti köszöntésen, és nem jelölték az év edzője címre sem a Magyar Sportújságírók Szövetsége gálája keretében.
Ezt a problémát kívánta orvosolni az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága, amely hosszas előkészítő munka után a csütörtöki ülésén a sporttörvény módosítását célzó határozatot fogadott el – ezzel végleg rendezheti Virth Balázs életjáradékának ügyét. Az edzőt megillető összeg egyébként májustól 649 ezer forintot jelent.
Ha az Országgyűlés a keddi ülésen elfogadja a törvényjavaslatot, hasonló helyzetben a honvédelmi miniszter dönthet, ráadásul egy évre visszamenőleg is,
amennyiben a jogosultságot megalapozó versenyt megelőzően közvetlenül, legalább egy évig folyamatosan szerepet vállalt az adott sportoló felkészítésében – írja a Magyar Nemzet.
Ezt is ajánljuk a témában
Íme, a Magyar Edzők Társasága ötletei válaszul arra, hogy a Milák Kristóf által elfelejtett Virth Balázs is kaphasson életjáradékot, és ne járjon több pénz ismeretlen vagy háttéredzőknek, mint Kemény Dénes és Mocsai Lajos esetében. Molnár Zoltán elnökkel jártuk körbe a témát.
Fotó: MTI/Derencsényi István