Golovin Vlagyimir: Csalódottak és büszkék is vagyunk
A magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya szerint a fáradság is közrejátszott abban, hogy nem jutottunk az elődöntőbe a párizsi olimpián.
A magyar női kézilabda-válogatott megismételné a közelmúlt sikereit.
Fotó: mksz.hu
Tíz évvel a legutóbbi, részben hazai rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság után Ausztria és Svájc társaságában ismét otthont adunk a sportág kontinenstornájának. A magyar női csapat Debrecenben megismételné a közelmúlt sikereit: 2018-ban a női junior-válogatott épp a cívisvárosban nyerte meg a világbajnokságot Golovin Vlagyimir vezetésével, míg a párizsi olimpiára is ott jutott ki idén áprilisban.
A helyszín és a szövetségi kapitány most is adott, a szurkolókkal együtt bízunk benne, hogy az eredmények szintén a korábbiakhoz hasonlóan alakulnak. Már csak azért is, mert a csoportkörben többek között az a svéd válogatott is az ellenfelünk lesz, amelyet a tokiói olimpián és a tavaszi ötkarikás selejtező tornán egyaránt három góllal győztünk le, a párizsi tornán azonban egy hosszabbításba torkolló negyeddöntőben fájó vereséget szenvedtünk. Most megadatik a lehetőség, hogy hazai pályán revánsot vegyünk.
„Tízévente hazánkban játszhat Eb-meccseket a magyar válogatott, ez szinte már hagyomány, és reméljük, ahogy 2004-ben és 2014-ben, úgy idén is eljut a döntő hétvégére, Bécsbe a csapat.
Ez a Magyar Kézilabda Szövetség által megfogalmazott hivatalos cél is, tehát a legjobb hat közé kerülés.
Ennek eléréséhez Debrecenben van nagyon sok dolga a lányoknak, hiszen sikerrel kell megvívnia a csoportkört csütörtöktől, majd reményeink szerint a középdöntőben is négy jó meccset játszik majd a válogatott a Főnix Arénában!” – fogalmazott Ilyés Ferenc, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke, majd így folytatta:
„Debrecen lesz az Európa-bajnokság legsűrűbb helyszíne, hiszen két csoport és egy középdöntő-csoport meccseire, összesen 24 találkozóra kerül sor a Főnix Arénában, ebben a csarnokban lesz a legtöbb Eb-mérkőzés. Tíz versenynapra várjuk a szurkolókat Debrecenbe, és hét magyar meccsre is számítunk december 10-ig!”
Ezt is ajánljuk a témában
A magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya szerint a fáradság is közrejátszott abban, hogy nem jutottunk az elődöntőbe a párizsi olimpián.
A szövetségi kapitány, Golovin Vlagyimir bizakodva várja a tornát, hiszen a csapat az olimpia óta felszálló ágba került: a románokat és a klasszisokból álló franciákat is elverte, miközben idegenben, egy szoros meccsen kikapott Franciaországban. A lányok a közvetlen Eb-felkészülést a szlovákok és az ukránok legyőzésével, azaz a JYSK Kupa megnyerésével tették teljessé.
„Mi is Bécsben szeretnénk zárni a tornát, de éppígy fontos megemlíteni, hogy a helyszínre látogató nézők boldogan térjenek haza az arénából, hogy az ő támogatásukat is megháláljuk. A tavaszi olimpiai selejtezőn is már remek hangulat volt, ott úgy éreztem, úgy éreztük, hogy képtelenség rosszul játszani ilyen közönség előtt és hangulat mellett. Az elmúlt időszakban majdnem ugyanolyan munkát végeztünk, mint az olimpiai felkészülés során, azt pedig elmondhatom, hogy nagyon várják már a lányok a debreceni Eb kezdését. Vannak kötelező győzelmek, mint a törökök és az észak-macedónok elleni a csoportkörben,
míg a svédekkel szembeni összecsapás a torna további lefolyását és végkimenetelét nagyban befolyásolhatja”
– jelentette ki a szövetségi kapitány az eseményt felvezető sajtótájékoztatón.
„A középdöntőre előre tekintve várhatóan a Montenegró elleni mérkőzés döntő lesz a legjobb hatba kerülés szempontjából, valamint a spanyolok és – természetesen – a franciák elleni találkozók is nehezek, illetve fontosak lesznek. A lányok érmet akarnak, és szerintem képesek is rá, szerencse is kell persze a nagy sikerekhez, de a cél ott lebeg a szemünk előtt, az akarattal pedig nem lesz gond” – tette hozzá Golovin.
A válogatott egyetlen tornaújonca a váci átlövő, Csíkos Luca, aki az Eb előtti utolsó felkészülési mérkőzésen, az ukránok ellen szerezte meg első góljait a nemzeti csapat mezében.
Ezt is ajánljuk a témában
A Ferencváros 19 éves irányítója debütált az olimpián Párizsban, miközben a ponthatárokon is jártak a gondolatai. Megtudtuk, sikerrel járt-e, illetve mit élt át, amikor gólokat szerzett.
A magyar női válogatott 18 fős Eb-kerete:
Kapusok: Böde-Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Janurik Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szemerey Zsófi (Metz Handball, francia)
Jobbszélsők: Faluvégi Dorottya (HB Ludwigsburg, német), Győri-Lukács Viktória (Győri Audi ETO KC)
Jobbátlövők: Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Papp Nikoletta (SCM Gloria Buzau, román)
Irányítók: Simon Petra (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tóth Nikolett (DVSC SCHAEFFLER), Vámos Petra (Metz Handball, francia)
Beállók: Füzi-Tóvizi Petra (DVSC SCHAEFFLER), Pásztor Noémi (CSM Bucuresti, román), Bordás Réka (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők: Csíkos Luca (Vác), Kácsor Gréta (CS Gloria 2018 BN, román), Kuczora Csenge (Thüringer HC, német)
Balszélsők: Szöllősi-Schatzl Nadine (Moyra-Budaörs Handball), Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
Női kézilabda Európa-bajnokság, Magyarország-Ausztria-Svájc, 2024. november 28-december 15.
Csoportbeosztás:
A-csoport (Debrecen): Svédország, Magyarország, Észak-Macedónia, Törökország
B-csoport (Debrecen): Montenegró, Románia, Szerbia, Csehország
C-csoport (Bázel): Franciaország, Spanyolország, Lengyelország, Portugália
D-csoport (Bázel): Dánia, Svájc, Horvátország, Feröer-szigetek
E-csoport (Innsbruck): Norvégia, Ausztria, Szlovénia, Szlovákia
F-csoport (Innsbruck): Hollandia, Németország, Izland, Ukrajna
A csoportok első 2-2 helyezettje jut a középdöntőbe.
A magyar válogatott programja:
november 28., csütörtök
18:00 Magyarország–Törökország
november 30., szombat
18:00 Svédország–Magyarország
december 2., hétfő
18:00 Észak-Macedónia–Magyarország
A magyar válogatott a továbbjutása esetén a B-csoport (Montenegró, Románia, Szerbia, Csehország) és a Bázelban sorra kerülő C-csoport (Franciaország, Spanyolország, Lengyelország, Portugália) 2-2 továbbjutójával mérkőzhet a debreceni középdöntőben (december 5., 6., 8., 10.).
A döntő hétvégére, azaz az elődöntőkre és a helyosztókra (döntő, bronzmérkőzés, az 5. helyért) december 13-án és 15-én kerül sor Bécsben.