Rendkívüli!

Elhunyt Kozma Imre atya

Fucsovics szettgyőzelemmel kezdett, de végül kikapott az antwerpeni nyolcaddöntőben

2024. október 17. 08:38

A magyar játékos másfél hónap kihagyás után vívott ismét tétmérkőzést.

FUCSOVICS Márton

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Fucsovics Márton szettelőnyről kikapott az Antwerpenben zajló, 690 ezer euró összdíjazású keménypályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében. A világranglistán 93. játékos derékproblémák miatt hétfőn másfél hónap kihagyás után vívott ismét tétmérkőzést, és 6:2, 6:0-re verte a hazai közönség előtt szabadkártyával indult Raphael Collignont (167.).

A 16 között már jóval nehezebb mérkőzésre készülhetett, mivel szerdán a harmadik helyen kiemelt Felix Auger-Aliassime (21.) állt a háló túloldalán.

A kanadai játékos két éve hatodik is volt a világranglistán, az idei szezonjában viszont elmarad a várakozásoktól, ráadásul legutóbb augusztus közepén nyert meccset az ATP Touron. A két teniszező eddig négyszer csapott össze, háromszor 1000-es kategóriájú versenyen találkoztak: 2019-ben Miamiban (6:4, 4:6, 6:0) és 2021-ben Cincinnatiben (7:6, 6:3) a most 24 éves kanadai győzött, legutóbb tavaly Sanghajban viszont Fucsovics (7:6, 4:6, 6:3). Első találkozásuk alkalmával, 2018-ban Bécsben ugyancsak a nyíregyházi teniszező diadalmaskodott, 1:6, 6:0, 7:5-re.

Az ötödik csatában 3:3-ig csak a magyarnak kellett bréklabdákat hárítania, majd 4:4-nél a kanadai is megtette ezt. A nem túl magas színvonalú és sok hibával tarkított szett rövidítésbe torkollott, amelyben Fucsovics volt stabilabb, így 58 perc elteltével előnybe került. A folytatásban nem sokat változott a meccs képe, mígnem 3:3-nál bekövetkezett az első brék, méghozzá Auger-Aliassime javára, aki végigvitte előnyét, és 1 óra 52 percnél kiegyenlített.

Az utolsó felvonásban az ellenfél 2:2-nél brékelt, majd ezt 2:4-nél is megismételte, és mivel Fucsovicsnak esélye sem volt visszavenni az elvesztett adogatásokat, 2 óra 34 perc után mehetett gratulálni a hálóhoz.