Holtan találták Bálngyimírt, a kiugrott orosz kémként elhíresült fehér bálnát
Az állat halálának pontos okai egyelőre ismeretlenek.
A norvég menedzser azt hitte, hogy csak szórakozik a doppingellenes ügynökség.
Nyitókép:Fredrik Varfjell / NTB / AFP
Norvégia férfi válogatottját a héten meglátogatta az ország doppingellenes ügynöksége, hogy vizsgálat alá vonják a játékosokat. A vizeletminta leadására kötelezett játékosok listáján szerepelt a Manchester City játékosa, Erling Haaland, valamint de Jorgen Juve és Einar Gundersen is, Norvégia két rekordgóllövője, viszont van ezzel egy kis probléma – egyikük sem él. Juve 1983-ban, Gundersen pedig 1962-ben halt meg. A szokatlan eseményről az ESPN oldalán lehet olvasni.
Stale Solbakken, a norvég válogatott menedzsere így nyilatkozott az üggyel kapcsolatban: „Ezeket a neveket olvasták fel, és ez komoly volt.
Ezért fel kellett hívnunk a norvég doppingellenes szervezetet, és megkérdezni, hogy »Van-e rejtett kamera?«.
Tehát Einar Gundersent és Jorgen Juvét behívták. Kicsit késő volt. Mindkettőjük tesztje negatív lett” – tette hozzá cinikusan a menedzser. Solbakken szerint az ügynökségnél valószínűleg fogták a legjobbak listáját, és hozzáadtak néhány nevet. Míg Haaland és Larsen a csapattal volt, addig a 21 éves Bobb nem volt ott a keretben, mivel három hónapig sérült volt lábtörés miatt. Ami pedig Gundersent és a Juvét illeti, helyük a norvég futballtörténelemben biztos. Juve 1928 és 1937 között 33 gólt szerzett Norvégiának, míg Gundersen 1917 és 1928 között 26 gólt lőtt.
„Nehéz megmondani, mi történt, de általában jobban eltaláljuk a célt” – nyilatkozta a norvég doppingellenes szervezet (ADNO) kommunikációs igazgatója, Halvor Byfuglien. „Most már csak annyit tehetünk, hogy elismerjük, hogy tévedtünk. Ma még viccelődhetünk ezen az irodában, aztán a továbbiakban felülvizsgálhatjuk a rutinunkat” – tette hozzá.