Pap Bianka ezüstérmes 200 vegyesen a paralimpián!

2024. szeptember 07. 18:07

A magyar úszó ezzel már mindhárom éremből nyert egyet-egyet a párizsi játékokon.

A győztes Pap Bianka a célban a 2024-es párizsi nyári paralimpiai játékok női 100 méteres hátúszás S10-es kategóriájának döntőjében a nanterre-i Paris La Défense Arénában 2024. szeptember 6-án

Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Ezüstérmes lett Pap Bianka női 200 méter vegyesúszásban a párizsi paralimpián. Az S10 kategóriában induló kétszeres olimpiai bajnok magyar úszó 2:29.02-es időeredménnyel a kínai Csang Meng mögött ért el második helyezést. Úszónk a legjobb idővel jutott a döntőbe, és 10 métert követően egy testhosszal vezetett, de Csang Meng mellúszásban gyorsabb volt, így elég volt gyorson megtartania az előnyét a győzelemhez.

Pap Bianka ezzel a harmadik érmét nyerte a párizsi játékokon, hiszen korábban 100 háton arany-, 400 gyorson bronzérmes lett.

A magyar úszócsillag karrierje alatt összesen nyolc paralimpiai érmet szerzett (2 arany, 4 ezüst, 2 bronz).

A párizsi magyar küldöttségnek így már 14 érme van, a mérleg most 5 arany, 5 ezüst és 4 bronz.

2024. szeptember 08. 18:54
Koldusvircsaft. A nyomorék koldus pedig pofátlan, olimpikonként, élsportolóként hazudozik magáról, miközben csal, hazudik, hogy a még nála is nyomorultabbakkal versenyezhessen. 10-14 éves gyerekek is leússzak ezt a nyomorékot. Mindent elmond erről a karikatúra álolimpiáról, hogy több érmet osztanak ki egymásnak az ezen élősködők, mint a világ valóban legjobbjai. Még mielőtt a sok zsideszes jóember gyógyszere elgurulna: dolgozzanak, sportoljanak, éljenek boldogan, de ne hazudják és mímeljék élsportnak azt a koldusvircsaftot, amit művelnek, főleg pedig ne kapjanak érte pénzt, míg az iskolai-, és a gyereksportra sem fordít a társadalom hozzájuk képest lószart se. Rendezzenek elmebetegeknek sakkbajnokságot és dicsekedjenek azzal is! Ha valóban kiváló sportolók, akkor álljanak helyt rendes versenyekben, ne szánalmas koldusvircsaftban, amint Takács Károly, vagy mint Vitéz Halassy Olivér, akik valóban a legjobbak között lettek a legjobbak!
masikhozzaszolo
2024. szeptember 07. 19:45
Minden érem jó! És az érmesek mellett az olimpiára kijutottaknak, de nem érmeseknek is gratulálok. A munka az munka.