Méltatlanul búcsúztatták el Rafael Nadalt? – a spanyol kapitány kibukott
A világklasszis teniszező nem ilyen bánásmódot érdemelt volna.
A marokkói származású Mounir Nasraoui sérelmezte, hogy miközben „fia Spanyolországért küzd az Eb-n, egyes pártok a bevándorlók ellen lázítanak”.
Nyitókép: Oguz Yeter / ANADOLU / Anadolu via AFP
Mint arról beszámoltunk, megtámadták és késsel megsebesítették augusztus 14-én a spanyol labdarúgó-válogatott és a FC Barcelona ifjú támadója, Lamine Yamal édesapját, akit a mentő súlyos sérülésekkel a badalonai Can Rui kórházba szállított – számolt be róla a spanyol Mundo Deportivo.
Az egyes források szerint 38 mások szerint 36 éves marokkói származású Mounir Nasraouit a Barcelonához közeli Mataró településen egy parkolóban több ember támadta meg és többször is megszúrták késsel, aminek következtében súlyos, de nem életveszélyes állapotban került az intézménybe.
Lamine Yamal apját csütörtökön hazaengedték a kórházból.
A Spanyol válogatottba és a világfutball elitjébe a nyári Európa-bajnokság megnyerésével végleg berobbanó 17. születésnapját épp az Eb idején ünneplő sztárjátékos személye természetesen teljes Spanyolország figyelmét a történtekre irányította. Az országban nagy a felháborodás, és mindenki a támadók indítékát találgatja. Ezzel kapcsolatban több verzió is kering a mériában, és az Index cikke szerint politikai okok állhatnak a támadás hátterében.
A történtek hátterében többen politikai okot sejtenek. Lamine Yamal családja bevándorló hátterű, az apa, Mounir Nasraoui marokkói eredetű, az anya pedig Egyenlítői-Guineából, az egykori spanyol gyarmatról származik. Egy évvel ezelőtt, a spanyol választások idején,
Lamine Yamal apja tettlegességig fajuló vitába keveredett a Vox nevű bevándorlás-ellenes párt sátránál Mataróban, a Barcelonától északkeletre fekvő, nagyarányú bevándorló hátterű lakossággal rendelkező településen.
A választási kampányban a párt nem messze a rocafondai (Mataró egyik kerülete, ahol Yamalék családja él) iskolától állította fel kampánysátrát. Ez nem tetszett Mounir Nasraouinak, és szóváltásba, majd dulakodásba keveredett a párt aktivistáival, sőt egyikük szemüvegét leütötte, amely össze is tört. Az ügyből rendőrségi feljelentés lett, Mounirt 550 euró pénzbüntetésre ítélték, továbbá a 110 eurónyi kár megtérítésére.
A tárgyaláson Mounir Nasraoui így védekezett:
„Miközben a fiam Magyarországon küzd Spanyolországért az U17-es Európa-bajnokságon, ezek itt pár méterre a fiam iskolájától a bevándorlók ellen lázítanak. Elvesztettem a fejem, nem tagadom…”
Kicsit több mint egy évvet a történteket követően, augusztus 14-én Nasraouit séta közbenaz egyik erkélyről vízzel leöntötték, amit az érintett sérelmezett, és az esetből heves szóváltás, majd dulakodás lett. Mindezt az alábbi felvételen tekintheti meg:
A konfliktusnak a rendőrség vetett véget, és Nasraoui védelmében próbálták őt a helyszíntől távol vinni, miközben továébbra is azt kiabálta, hogy megtámadták, és az őt nyugtató rendőröknek magyarázta, hogy lefogták és a földre vitték.
Pár órával később három férfi támadta meg, és két késszúrással megsebesítették. Mindez valószínűleg az aznapi konfliktus eredménye volt, de az még nem egyértelmű, hogy van-e köze mindennek az egy évvel ezelőtt történtekhez; a rendőrség mindenesetre nyomoz az ügyben.
Az Index azt írja, hogy a Barcelona klubelnöke, Joan Laporta legmegbízhatóbb emberét, Alejandro Echevarríát küldte be a kórházba a sérülthöz és a közvetlen hozzátartozók megnyugtatására az egyesület képviseletében, míg Lamine Yamalnak azt tanácsolták, hogy egyelőre maradjon otthon, az ő személyes látogatása jelen helyzetben túl nagy kockázatot jelent, és édesapja sérülése ugyan súlyos, de nincs életveszélyben.