Rés a pajzson: kiderült, elfelejtették tesztelni az érmes olimpikonokat
A párizsi olimpia 67 dobogósa egyáltalán nem vett részt doppingvizsgálaton a játékok előtt.
A Tokióban párosban, Balla Virággal ötödik helyezett győri kenus remekül szerepelt. A Párizsban párosban negyedik Kiss Ágnesnek nem jött össze a döntőbe jutás.
Nyitókép: Mediaworks/Csudai Sándor
***
Kereken tíz éve Moszkvában lett egyéni világbajnok Takács Kincső (500 méteren), aki kettesben számos szép sikert aratott Lakatos Zsanettel, majd Balla Virággal. Tokióban 5. lett az első olyan olimpián, amelyen a női kenu is szerepelt a programban. Egyesben is kirándult egyet, ha már ott volt Japánban, 14. helyen zárt. Párizsban viszont csak ebben a számban indult. Alaposan oda is tette magát: az előfutam még nem sikerült, de reményfutamát megnyerte. A szombati elődöntőben pedig elcsípte a második futam 4., éppen még továbbjutást érő helyét. 9 századmásodperccel előzte meg a brazil Conceicaot.
A döntő igazi jutalomjáték volt a 30 éves magyarnak, aki a szélső, 8-as pályát kapta. A rajt nem sikerült a legjobban, a hetedik helyen haladt, végül be kellett érnie a nyolcadikkal.
A fiatalabb, még versenyző kanadai testvér győzött, Katie Vincent, legyőzte a tokiói aranyérmes amerikai Nevin Harrisont - egy századmásodperccel. A bronzérmet a kubai Cirilo Duboys érdemelte ki.
A párosban (Nagy Biankával) a 4. helyen végzett Kiss Ágnes nem jutott be a C1 200 méter fináléjába. Elődöntős futamában a 8., a B döntőben 3. , összesítésben a 11. lett.
Kapcsolódó cikkek a Olimpia 2024 aktában.
Nincs leállás: az elmúlt hétvégén három aranyérem volt a termés.
Kiss Péter Pál mostantól már kétszeres paralimpiai bajnok, emellett négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok.
A pécsi sportoló a 200 méteres vegyesúszás SM9 kategóriájának döntőjében elsőként csapott a célba a párizsi paralimpián.