Rés a pajzson: kiderült, elfelejtették tesztelni az érmes olimpikonokat
A párizsi olimpia 67 dobogósa egyáltalán nem vett részt doppingvizsgálaton a játékok előtt.
Az aranyérmes Rasovszky Kristóf mellett a 20 éves tehetség bronzérme is a 10 kilométeres nyílt vízi úszás rendkívül kellemes meglepetése volt. Vajon hogyan élte meg Dávid belülről a nagy sikert hozó viadalt? Egy-két kulisszatitokba is beavatott minket.
Nyitókép, fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Betlehem Dávid egy meglepő kijelentéssel kezdte az interjút:
„Semmi sem úgy ment, ahogy előre elterveztük, de mindig kell tudni változtatni a taktikán.
Annak viszont nagyon örülök, hogy nem lett komolyabb sérülés, hiszen többen is voltak, akik elég agresszívan próbáltak előzni. Lefelé kicsit fura volt, mert szabályosan vitt a víz, de összességében örülök, hogy így sikerült abszolválnom a versenyt”
A futam technikailag is komoly feladat elé állította a résztvevőket.
„A lányok előző napi versenyéből kiindulva tudtam, a bójáknál mindig lassítani kell, így tudtam több riválisomat is megelőzni, hiszen ha mögöttük maradok, és úgymond fölmásznak a falra, nem biztos, hogy meg tudom őket előzni”
A hajrára négyfősre szűkült az élboly, amelynek már ekkor tagja volt Betlehem Dávid is. S hogy mi játszódott le benne ezekben a pillanatokban? Erről így mesélt:
„Ez nagyon megterhelő verseny volt! A harmadik, negyedik körben azt mondtam: ha ez nekem fáj, akkor remélem, a többieknek is! Fájt is nekik, hiszen jócskán lemaradtak... Az utolsó körben viszont tudtam: nem az a lényeg, hogy fönn maradjunk Kristófékon, hanem muszáj kicsit szemét legyek, újra és újra összeakadjunk Acarenzával, és ha kell, a legjobb pillanatokban üssem meg Domenico kezét!
Miután kissé lemaradtunk Kristóféktól, a végén már csak egymást szívattuk, de szerencsére a célegyenesben már én voltam a türelmesebb és a nyugodtabb...”
Most először fordult elő, hogy egy olimpián egy nemzet két versenyzője is dobogós helyezést ért el a nyílt vízi szakágban. Ezzel kapcsolatban Dávid a következőket mondta el:
„Régóta mondogattuk Kristóffal, hogy ennek össze kellene jönnie, ha jól emlékszem, már a fukuokai vébé óta. Bár én ott még nem annyira hittem ebben, hiszen a 16. helyen végeztem – de miért ne? Azután ezt elmondogattuk még rengeteg világversenyen, Világkupán, Európa- és világbajnokságon, de örülök, hogy most, amikor a legfontosabb volt, minden klappolt. Ennek így kellett történnie!”
Kapcsolódó cikkek a Olimpia 2024 aktában.
Nincs leállás: az elmúlt hétvégén három aranyérem volt a termés.
Kiss Péter Pál mostantól már kétszeres paralimpiai bajnok, emellett négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok.
A pécsi sportoló a 200 méteres vegyesúszás SM9 kategóriájának döntőjében elsőként csapott a célba a párizsi paralimpián.