Sallai volt a Freiburg–Lens meccs hőse

2024. február 22. 21:55

Két gólt rúgott a magyar középpályás, így nagyban neki köszönheti a Freiburg, hogy továbbjutott az Európa-ligában.

Sallai Roland

Az első mérkőzésen 0–0-ra végzett a Lens és a Freiburg az Európa-ligában. A visszavágón az első félidőben már 2–0-ra vezetett a vendég francia csapat. Azután jött Sallai Roland, aki először a 67., majd a 92. percben talált be.

Így hosszabbításra került sor, a 99. percben pedig végleg a maga javára fordította a párharcot a Freiburg, Gregoritsch szerzett gólt (3–2). Így egyértelmű, hogy a magyar válogatott volt a mérkőzés hőse.

Európa-liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók:
Freiburg (német)-Lens (francia) 3–2 (0–2, 2–2, 3–2) – hosszabbítás után
--------------------------------------------------
gólszerzők: Sallai (67., 92.), Gregoritsch (99.), illetve Pereira da Costa (28.), Wahi (45+2.)

Továbbjutott: a Freiburg, 3–2-es összesítéssel.

Nyitókép: THOMAS KIENZLE/AFP