Ezt a hiányosságot sürgősen orvosolnia kell Rossinak – a Mandiner szakértői a vb-sorsolásról
Könnyű vagy nehéz a sorsolás? Teljesen mindegy, a lényeg: 40 év után legyen végre világbajnoki résztvevő a magyar válogatott!
A Nemzetek Ligája A-divíziójában ismét világsztárok ellen játszhat a magyar labdarúgó-válogatott. A szövetségi kapitány azonban bizakodó.
Ma este Párizsban megtartották a Nemzetek Ligája negyedik sorozatának sorsolását. Ismert: a mieink legutóbb szintén a „legmagasabb polcon”, az A-divizióban szerepeltek, mely során Sallai Rolandék igazán bravúrosan szerepeltek, hiszen Anglia ellen kettős győzelmet arattunk (1-0 a Puskás Arénában és egy történelmi 4-0-s diadal Wolverhamptonban), Németország ellen 4 pontot szereztünk (nem véletlen, hogy az UEFA Szalai Ádám sarkazós gólját választotta kedvcsinálónak), egyedül Olaszország tréfált meg minket, hiszen a kettős győzelmének (1-2, 0-2) köszönhetően Roberto Mancini együttese mögött a második helyen végeztünk.
A végeredmény minden előzetes várakozást felül múlt,
és nyilván ennek is köszönhettük, hogy az Eb-selejtezők során egyértelműen a csoportunk legjobbjaként, első helyen, ráadásul veretlenül jutottunk ki az idei Európa-bajnokságra.
Az A-liga válogatottjait a spanyol válogatott Juan Mata sorsolta össze, mely előtt csak abban lehettünk biztosak: a velünk egy kalapban lévő Belgiummal, Dániával és Portugáliával nem kerülhetünk össze.
A tavaly szeptember óta a japán Vissel Kobéban szereplő spanyol klasszis végül Hollandiával (az előző NL-sorozat egyik elődöntősével), Németországgal (a 2020-as Európa-bajnokság, a legutóbbi Nemzetek Ligája-sorozat, valamint az idei nyári kontinensviadal után újra szembekerülünk tehát Antonio Rüdigerékkel) és a B-ligából feljutó Bosznia-Hercegovinával sorsolt össze.
A Magyar Labdarúgó Szövetség honlapján Marco Rossi szövetségi kapitány a következőképpen értékelte az eseményt:
– Ezen a szinten lehetetlen gyenge ellenfelet kapni, kizárólag erős riválisok várnak ránk ősszel.
Hollandia és Németország a papírforma szerint jobb csapat nálunk, míg a bosnyákok ellen kiegyenlített mérkőzésekre számíthatunk. A papírforma azonban nem mindig igazolódik be a pályán, minden mérkőzésen születhet meglepetés, számunkra kellemes és kellemetlen is. Érdekes lesz újra összemérni az erőnket a németekkel, és a hollandok elleni összecsapásaink is izgalmasak lesznek.
A csoportellenfelek oda-vissza játszanak egymás ellen, vagyis minden csapat hat mérkőzést játszik. Ezeket szeptemberben, októberben és novemberben rendezik. A mérkőzések pontos időpontjait és azt, hogy ki mikor játszik hazai pályán és mikor idegenben, az UEFA határozza meg és – az eddigi tapasztalatok szerint – legkésőbb a sorsolás másnapján nyilvánosságra hozza.
A Nemzetek Ligája teljes csoportbeosztása:
A-liga
A1-csoport: Horvátország, Portugália, Lengyelország, Skócia
A2-csoport: Olaszország, Belgium, Franciaország, Izrael
A3-csoport: Hollandia, MAGYARORSZÁG, Németország, Bosznia-Hercegovina
A4-csoport: Spanyolország, Dánia, Svájc, Szerbia
B-liga
B1-csoport: Csehország, Ukrajna, Albánia, Grúzia
B2-csoport: Anglia, Finnország, Írország, Görögország
B3-csoport: Ausztria, Norvégia, Szlovénia, Kazahsztán
B4-csoport: Wales, Izland, Montenegró, Törökország
C-liga
C1-csoport: Svédország, Azerbajdzsán, Szlovákia, Észtország
C2-csoport: Románia, Koszovó, Ciprus, Litvánia/Gibraltár
C3-csoport: Luxemburg, Bulgária, Észtország, Fehéroroszország
C4-csoport: Örményország, Fehéroroszország, Macedónia, Lettország
D-liga
D1-csoport: Litvánia/Gibraltár, San Marino, Liechtenstein
D2-csoport: Moldova, Málta, Andorra
Nyitókép: MTI/lllyés Tibor