El Clásico: fordított a Real Madrid, és 2–1-re nyert Barcelonában

2023. október 28. 18:11

A Real Madrid újdonsült sztárjátékosa, Jude Bellingham is betalált Barcelonában. Duplázott.

el classico

Az FC Barcelona csapata szombaton, a La Liga tizenegyedik fordulójában a Real Madridot fogadta a Camp Nou felújítása miatt a Montjuic-hegyen lévő arénában. A mérkőzés előtti örökmérleg így nézett ki: 256 meccs, 102 barcás és 102 realos sikerrel, 419, illetve 426 rúgott góllal.

Az első félidő 1–0-ás eredménnyel zárult, miután David Alaba (Real Madrid védőjének) hibáját kihasználta a katalánok játékosa, Ilkay Gündogan,

jobbal a madridi kapus, Kepa Arrizabalaga lába között hat méterről a kapu közepébe lőtt.

A második játékrészben a 68. percig kellett várni a következő találatig. Ekkor a madridiakhoz nyáron érkezett Jude Bellingham kilőtte a bal felsőt, s bár a Barcelona kapusa, Ter Stegen próbált hárítani, de védhetetlennek tűnt a lövés. Az eredmény ekkor: 1–1.

Hosszabbításban, a 92. percben jött a feketeleves a katalánok számára: Luka Modric, a Real Madrid CF középpályása gólpasszt adott, Bellingham ismét betalált. Fordítottak.

Végeredmény: 2–1; nyert a madridi csapat.

Nyitókép: LLUIS GENE / AFP

Összesen 4 komment

fater0921
2023. október 29. 12:15
Nem a jobb, hanem a szerencsésebb csapat nyert!!!!!!!!!!!!!!
akkor ki
2023. október 28. 19:39
Novicsoknak igaza van!
Novicsok-5
2023. október 28. 18:52
Néztem a mérkőzést, eszméletlen bombagólt rúgott. A végén pedig jókor volt jó helyen, kellett hozzá Modric rossz labdakezelése is. Szoboszlai és Kane mellett az év legjobb igazolása.