Forma-1: Hamilton nyerte a Magyar Nagydíjat, amivel rekordot is döntött

2016. július 24. 16:34

Lewis Hamilton nyerte a 31. Forma-1-es Magyar Nagydíjat csapattársa, a német Nico Rosberg és a Red Bull pilótája, Daniel Ricciardo előtt. Hamiltonnak ez volt az ötödik győzelme a Hungaroringen, ennyiszer eddig még egyetlen pilótának sem sikerült győznie a magyar pályán.

A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton nyerte vasárnap a 31. Forma-1-es Magyar Nagydíjat, a Mercedes brit pilótája ötödször győzött a Hungaroringen, ahol előtte ez még senkinek sem sikerült, és átvette a vezetést a vb-pontversenyben. A 31 éves versenyzőnek ez volt pályafutása 48. és idei ötödik futamgyőzelme.

Hamilton mögött az összetettben eddig az élen álló csapattársa, a pole pozícióból rajtoló német Nico Rosberg végzett a második helyen, hátránya 24 pont a címvédő mögött. A dobogó alsó fokára a Mogyoródon két évvel ezelőtt győztes Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája állhatott fel.

A 31. Magyar Nagydíj hétvégéjén 176 ezer néző járt kint a mogyoródi pályán a Hungaroring Sport Zrt. közlése szerint, a versenyt 75 ezren követték a helyszínen.

A vb a jövő hétvégén a Német Nagydíjjal folytatódik Hockenheimben.

Összesen 29 komment

választópolgár
2016. július 24. 23:30
Kit érdekel hogy Hisztiánó Rinyáldó nyeri-e meg vagy akármelyik.
Lion
2016. július 24. 19:14
holnaPinap
2016. július 24. 17:09
sokkoló meglepetés született. szerintem már év elején ki kellett volna osztani az érmeket, megspórolhatnánk a verseny utáni VIP köröket, lehetne mielőbb pakolni a következő "versenyre". a formula 1 egy önmagát évtizedekkel túlélt szánalmas bazári gagyi.