Sokan ősszel és télen csökkentik a fizikai aktivitás gyakoriságát, vagy teljesen lemondanak róla. Ha eddig nem ügyeltünk az egészséges táplálkozásra is, érdemes megfontolni, hogy már ma visszanyerjük a formánkat. Azok az emberek, akik keveset mozognak és feldolgozott ételeket fogyasztanak, nagyobb valószínűséggel fáradékonyak, alvászavarokkal küzdenek, koncentrációjuk romlik, kevésbé ellenállóak a stresszel szemben, és nagyobb eséllyel betegszenek meg.
Hogyan kerülhetünk gyorsan újra formába?
Az őszi és téli lustálkodás után itt az ideje, hogy újra formába lendüljünk. Rendezni kell az energiaegyensúlyunkat és erősíteni a testünket. Akik nem híztak jelentősen, de izmot veszítettek, azoknak a kalóriabevitel megváltoztatásával kell kezdeniük. Emellett havonta 8-10 alkalommal, alkalmanként 30-45 percet kell mozogniuk.
Akik sajnos az utóbbi időben sokat híztak, azoknak egészségesen kell táplálkozniuk, figyelniük kell az étkezéseik kalóriatartalmára és minőségére, és könnyű gyakorlatokkal, például jógával vagy sétával kell kezdeniük. Nincs értelme rögtön kimerítő edzésekkel kezdeni, mert a szervezetünk nem fog tudni megbirkózni velük.
Fontos a rendszeresség; minden nap tornázzunk. Az étrendünket olyan termékekkel is gazdagíthatjuk, amelyek bioaktív vegyületeket tartalmaznak, például sókat és ásványi anyagokat, vitaminokat, zsírsavakat, fitokemikáliákat, aminosavakat és probiotikus baktériumokat.
Kiegészítés a regenerálódás során
Egy másik fontos kérdés, hogy segítsen nekünk visszanyerni álmaink formáját és alakját, a megfelelő táplálékkiegészítés. Érdemes teszteket végezni és ellenőrizni, hogy nincs-e hiányunk pl. magnéziumból, káliumból, D-vitaminból vagy vasból. Szükséges lesz a vitamin- és ásványi anyag hiányok pótlása.
A megfelelő D-vitaminszint rendkívül fontos az idegrendszer, az immunrendszer, az endokrin és a csontrendszer megfelelő működéséhez.
A kálium- vagy magnéziumhiány, amely gyakran megfigyelhető a rossz táplálkozásban, hatással van a magasabb vérnyomásra, az izmokra és az agyműködésre.