A Facebook anyavállalata, a Meta Platforms Inc. 2023-ban is a teljes költségének és kiadásainak mintegy 20 százalékát fordítja a Reality Labs-re, annak ellenére, hogy már tavaly súlyos kérdések merültek fel a kiterjesztett és virtuális valóságra, valamint az úgynevezett metaverzumra összpontosító üzleti részleggel kapcsolatban.
2023. január 24. 09:50
p
0
1
1
Mentés
Az Andrew Bosworth technológiai igazgató által nemrég blogbejegyzésben közölt előrejelzés alig változott ahhoz képest, hogy a harmadik negyedévben a Meta a kiadások 18 százalékát fordította a Reality Labs-re. Ez azt jelenti, hogy a vállalat beruházásainak nagy része továbbra is arra irányul, amit a Meta „alkalmazáscsaládnak” nevez – ezek: a Facebook, az Instagram, a WhatsApp és a Messenger.
A Meta részvényei közel 65 százalékot estek idén, és egyesek megkérdőjelezték a Meta vezérigazgatójának, Mark Zuckerbergnek a metaversumra tett drága fogadását, ami akkor történt, amikor a vállalat más költségeket csökkentett, beleértve a széles körű elbocsátásokat is. A Reality Labs az év első kilenc hónapjában 9,4 milliárd dolláros működési veszteségről számolt be; a Meta alkalmazáscsaládja ehhez képest ugyanebben az időszakban nagyjából 32 milliárd dolláros nyereséget hozott.
Bosworth szerint 2022 nehezebb volt a vártnál. „A gazdasági kihívások világszerte, a Meta alaptevékenységére nehezedő nyomással kombinálva, tökéletes melegágyat teremtettek a szkepticizmusnak a befektetéseinkkel kapcsolatban” – mondta Bosworth.
Mégis, tette hozzá, a jövőbeli fogadások visszavétele, hogy csak a rövid távú célokra koncentráljunk, „katasztrofális következményekkel járhat.”
A jövő technológiáiba történő túlzottan nagy arányú, a bevételek 20 százalékát is elérő befektetés „olyan szintű befektetés, amelyről úgy gondoljuk, hogy van értelme egy olyan vállalat esetén, amely elkötelezett amellett, hogy a világ egyik legversenyképesebb és leginnovatívabb iparágának élvonalában maradjon” – mondta Bosworth, hogy eloszlassa a befektetők aggályait.
A Meta részvényeinek árfolyamcsúcsa 2021 augusztusában volt 380 dollár közelében. Onnan azonban egészen 93 dollárig esett le az árfolyam tavaly október elejére.
Azóta viszont a befektetők pesszimizmusa némiképp enyhült, most, január vége felé egészen 140 dollár közelébe korrigált vissza a Meta Platforms Inc. (azaz de facto a Facebook) részvényeinek az árfolyama, ahogyan a lenti ábrán is látható.
A kormányok elkezdtek foglalkozni a bitcoinnal, így nem meglepő, hogy az árfolyama november közepén 36 millió forint közelében is járt. A világ legnépszerűbb kriptovalutáját a nagybefektetők mellett néhány állam is felfedezte tartalékként.
„Mintha büdös koldusok lennének, akik betévedtek egy menő bulira, ahonnan nem merik őket kidobnii”– Rod Dreher egyedüli konzervatívként a Nexus Intézet amszterdami fórumán járt.
F*szomat, b*szdmeg, lesz*rom, k*csögök, ki*szott média, ku*rva nagy következmények – a Tisza Párt elnökének megnyilvánulásai hemzsegnek a trágár szavaktól.
p
0
0
14
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 1 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ergo07
2023. március 10. 15:48
Szép új világ előkészítése.
Ahogy elnézem, egy-két generáció és nem lesz ellenkezés