miközben Szerbiában 36,8 millió tonnával kevesebb szenet terveznek kitermelni.
Az energiamérleg szerint a felszíni szénfejtőkből származik majd a legtöbb szén, mégpedig 36,2 millió tonna, ami megközelítőleg 3 százalékkal több, mint tavaly. Igaz egy évvel korábban a szerb kormány a felszíni szénfejtőkből közel 38,5 millió tonna szén kitermelését tervezte.
2023-ban az éves tervek szerint a Kolubara szénbányákban 26,5 millió tonna, a Kostolac bányákból pedig 9,7 millió tonna szén termelése várható, miközben korábban a Kolubara szénbányában 29,1 millió tonna szén kitermelése valósult meg.