Az 1889-ben elkészült 1083 méter magas torony eddig minden nap szürkülettől egészen hajnali 1-ig világított. A 20 ezer izzó ráadásul óránként öt percig villog minden órában.A városháza azonban a héten várhatóan javaslatot tesz arra, hogy a torony fényeit több mint egy órával korábban, 23.45-kor – amikor az utolsó látogatók távoznak – kapcsolják le, hogy takarékoskodjanak az elektromos árammal. Jean-François Martins, a torony igazgatóságának vezetője a The Guardian lapnak nyilatkozta:
„Ez egy szimbolikus gesztus, az energiával kapcsolatos tudatosság első lépése.”
A torony éjszakai világítása azonban a torony éves energiafogyasztásának mindössze 4 százalékát teszi ki. A főváros szerint nem az a lényeg elsősorban, hogy a lehető legtöbb energiát spórolják meg, ez inkább egyfajta példamutatás a többi ország számára, amelyek hasonlóan energia szűkében vannak.