Ez a szer okozhatta a One Direction-sztár Liam Payne tragikus halálát
A kábítószer miatti halálozási statisztikák megtévesztőek.
A szülők szerint az alkalmazás algoritmusa életveszélyes kihívásokat reklámozott a gyerekeiknek. Beperelték a céget.
A TikTokot több olyan szülő is beperelte, akik szerint gyermekeik megpróbálták megcsinálni a blackout kihívást, ahol fojtogatniuk kell magukat addig, ameddig el nem ájulnak. A cég ellen júniusban benyújtott egyik kereset azt állítja, hogy tavaly legalább hét gyermek halt meg a kihívás miatt – a kereset szerint ezek a videók
A jelentések szerint a meghalt gyerekek 15 éves kor alatt voltak.
A legutóbbi pert a nyolcéves Lalani Walton és a kilencéves Arriani Arroyo szülei nyújtották be. Ugyanakkor más gyermekekre hivatkoznak, akik szintén meghaltak, miután kipróbálták a kihívást – állítja a The Verge.
A pennsylvaniai 10 éves gyermek édesanyja, Nylah Anderson szintén beperelte a céget, azt állítva, hogy az alkalmazás „rendkívül veszélyes kihívásokat mutatott”. A keresetre válaszul a TikTok a The Washington Postnak elmondta, hogy megakadályozta, hogy a felhasználók rákereshessenek a blackout kihívásra – ehelyett a felhasználók egy figyelmeztető képet találnak, amely azt állítja: „egyes online kihívások veszélyesek, zavaróak vagy akár kitaláltak lehetnek.”
A TikTok egy szórakoztató médiaplatform a felszínen, a CNA hírportál szerint viszont ennél jóval többről van szó: „a Tiktokot álhírek terjesztésére és a felhasználók hátrányos befolyásolására is fel lehet használni.”
Vizsgálatuk eredményeképpen rámutattak: a médiaplatform COVID összeesküvés-elméleteket és egyéb orvosi álhíreket hirdet és állítólag az augusztusi kenyai választások befolyásolására is felhasználták.
2020-ban az ausztrál média a Zhenhua Data kínai vállalat adatszivárgásáról számolt be, amelynek ügyfelei között a kínai kormány és a Népi Felszabadító Hadsereg is szerepel.
A kiszivárgás állítólag több mint 35 000 ausztrálról tartalmazott adatokat – többek között születési dátumot, címet, családi állapotot, fényképeket, politikai egyesületeket, rokonokat és közösségi média fiókokat. Ezeket az információkat számos forrásból, többek között a TikTokról gyűjtötték össze.
Ennek fényében nem meglepő, hogy az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága (FCC) nemrégiben
mivel a vállalat – pontosabban annak kínai anyavállalata, a ByteDance – nem megbízható.