Megjöttek az első fotók: Trump aláírta első rendeleteit az Ovális Irodában (GALÉRIA)
Már hétfőn fontos döntések születtek.
A kínai kibertér-felügyelet június 27-én új szabályozást adott ki, amely minden online platform üzemeltetőjét kötelezi a felhasználók személyazonosságának hitelesítésére és a regisztráció során megadott fiókadatok ellenőrzésére.
Az új rendeletek szerint a felhasználóknak meg kell jeleníteniük az IP címeiket, így Peking könnyen lenyomozhatja és megfigyelheti az embereket.
Lu Bei aktuálpolitikai kommentátor a The Epoch Timesnak elmondta, hogy az új szabályok lehetővé teszik a rezsim számára, hogy továbbra is ellenőrizhesse az online platformokat – a ZeroHedge hírportál szerint erre azért van szüksége, mivel egyre több kritikával szembesül a kormány az interneten.
Lu szerint Peking célja, hogy belelásson a hétköznapi emberek életébe és minden lépésüket felügyelhesse. Továbbá a ZeroHedge szerint ez a rendelet sérti az átlagpolgárok jogait és magánéletét, ugyanakkor ezzel a kormány nem tudja ellenőrizni a bűnözők mozgását.
Az USA levetetné a Tiktokot a Google Play-ről, mert szerinte nem megbízható
2020-ban az ausztrál média a Zhenhua Data kínai vállalat adatszivárgásáról számolt be, amelynek ügyfelei között a kínai kormány és a Népi Felszabadító Hadsereg is szerepel.A kiszivárgás állítólag több mint 35 000 ausztrálról tartalmazott adatokat – többek között születési dátumot, címet, családi állapotot, fényképeket, politikai egyesületeket, rokonokat és közösségi média fiókokat. Ezeket az információkat számos forrásból, többek között a TikTokról gyűjtötték össze – írta korábban a Makronóm.
Ennek fényében nem meglepő, hogy az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága (FCC) nemrégiben felszólította az Apple és a Google vezérigazgatóit, hogy távolítsák el a TikTokot az alkalmazásboltjaikból, mivel a vállalat – pontosabban annak kínai anyavállalata, a ByteDance – nem megbízható.
Ennek fényében kérdéses, hogy az emberek meg akarják-e osztani a privát adataikat a kínai médiaplatformokkal – bár már késő ezen gondolkozni. Vagy megosztjuk az adatainkat, vagy nem használhatjuk az alkalmazást.
Június 28-án a kínai közbiztonsági minisztérium a nyilvános WeChat-fiókján közölte, hogy kiberbiztonsági osztálya több mint 600 esetben vizsgálta az „internetes hadsereg” – olyan hamis fiókok, amelyek pénzért kommentálnak – „illegális” bejegyzéseit, és több mint 4000 gyanúsítottat tartóztatott le – írja az állami People's Daily.
A jelentés szerint ezek a kommentelők kedvezőtlen véleményeket terjesztettek a kínai gazdaságról, és egyesek „illegális és káros információkat tettek közzé, hogy manipulálják vagy megzavarják az online közvélemény rendjét.”
Lu szerint „Minden állampolgárokat érintő témát elnyomnak, a nem megfelelő kommenteket kiszűrik, leveszik, vagy figyelmeztető címkékkel látják el. Az embereket megfosztják a szabadságuktól, és bűnözőnek bélyegzik őket, mert veszekedést szítanak és bajt provokálnak.”
Eközben a Kínai Kommunista Párt „legális” internetes hadsereget fizet. Állítólag 'ötven centet' fizetnek nekik minden egyes KP-párti bejegyzésért vagy csökkentik a börtönbüntetésüket.