Ultramodern, a művészetet és a technológiát egyesítő múzeumot építenek Dél-Koreában
2021. szeptember 03. 18:06
A modern dél-koreai múzeum kialakítása újfajta interaktív kapcsolatot biztosít a művészet és a nyilvánosság között. Magával ragadó kulturális és társadalmi élmény lesz a látogatók számára; egy élő, lélegző tér, amely idővel növekszik és változik.
2021. szeptember 03. 18:06
p
2
0
0
Mentés
Ultra modern és dizájnos kialakítás
A Chungnam Art Museum tervezésére pályázatot hirdettek meg, melynek nyertesei egy holland építészeti vállalat és egy dél-koreai tervezőcég lett. A digitális elemek integrálásában szerepet fog játszani a Squint/Opera, a tájtervezésért a Loos van Vliet lesz a felelős és a közösségi tartalmakat az UNSense fogja kialakítani.
A múzeumban a különféle műalkotások és interaktív kiállítások elragadó kulturális élményt fognak biztosítani a vendégek számára. A modern kiállítótermekben a technológia is aktív szereplő lesz, ugyanis a fizikai művészet mellett sok digitális alkotás is bemutatásra kerül és a virtuális, illetve kiterjesztett valóság elemeit is bevetik majd.
Fenntartható megoldásokkal csökkentik az energiaigényt
A közel 14 ezer négyzetméter alapterületű múzeum egy nagy előcsarnokkal rendelkezik, mely köré ívelt belső tereket építettek. Ezeket főként tetőablakokkal és nagy üvegfelületekkel világítják meg, így végeredményben tágas és világos hatást kölcsönözve a tereknek, ez pedig minimalizálja a világításra használt energiaigényt.
A részben digitalizált, modern megoldások mellett az épület energiafogyasztására is kiemelt hangsúlyt fektettek, éppen ezért több napelem is helyet kapott az épület tetején és a parkolók fölött. Ezenkívül esővízgyűjtőket is elhelyeztek, melyből a vizet a nyári légkondicionáláshoz fogják használni.
A sugárút, ami egyesíti a külső és a belső tereket
Az épület két különleges résszel is rendelkezik; egy megemelt központi udvarral és egy Cultural Boulevard-dal, azaz kulturális sugárúttal. Ez a két részlet elősegíti a vendégélmény növelését, ugyanis egyesíti a belső és külső tereket, összeköti a múzeum különböző pontjait és zökkenőmentes ötvözi a művészetet, a kultúrát és a kereskedelmet. Továbbá megtalálható lesz egy művészeti központ és egy könyvtár is, ahol aktív közösségi életre számítanak a tervezők.
„A művészetnek ereje van, mely összehozza az embereket. Inspirál, tanít és közösségeket épít. A Chungnam Művészeti Múzeum olyan hely lesz, ahol az emberek ezt és még sok mást is megtapasztalhatnak”
– mondta Ben UN Berkel, az UNStudio társalapítója.
Az elmúlt százhúsz évben öt államalakulathoz tartozó Csallóközben már a klub puszta működése is csodának számít, ám a DAC a megmaradás és a nemzeti összetartozás szimbóluma lett. Dunaszerdahelyi beszélgetés Tősér Ádámmal, a kerek születésnap alkalmából a sportklubról készült egész estés dokumentumfilm rendezőjével és Nagy Krisztiánnal, a DAC kommunikációs vezetőjével.
Az új magatartásformák ugyanúgy terjednek, mint a járványok, és a 21. századra a túlzások vették át a főszerepet az emberi viselkedés alakításában; az ok az „egyharmados kisebbségek” és a „szuperterjesztők” felemelkedése – állítja önkritikus könyvében Malcolm Gladwell.
Az ESG, azaz a fenntartható szempontok szerinti teljesítmény javítása érdemben segíthet a tőkeköltségek csökkentésében, különösen részvénykibocsátásoknál, de az eredmények ágazatonként, vállalatmérettől és földrajzi helyzettől függően jelentősen eltérhetnek. A kérdés az, hogy elég-e egy jó ESG-értékelés ahhoz, hogy tartós pénzügyi előnyt teremtsen.
Hogyan lehetséges, hogy a történelem összes kultúrája észak, dél vagy kelet felé orientálódott, és sohasem nyugat felé? Az égtájak kultúrtörténete színesebb és tanulságosabb, mint azt a GPS korában bárki gondolná – állítja Jerry Brotton, a reneszánsz professzora.
Ha Madridban jár a magyar utazó, már csak természetes, hogy a látnivalók feltérképezésekor felkelti kíváncsiságát a Thyssen-Bornemisza Múzeum. Sejthető, hogy van itt valamilyen magyar kapcsolódás, és nem is akármilyen kapcsolódás ez.
E címmel nyitották meg a Szépművészeti Múzeum legújabb, nagyszabású tárlatát Munkácsy Mihály születésének 180. és halálának 125. évfordulója alkalmából. A fő művek mellett ritkán vagy hazai közönség előtt még soha nem szereplő alkotások is láthatók, amelyek révén nemcsak az általános Munkácsy-képet szeretnék árnyalni, cél az is, hogy az egykor világsztár festő újból felkerüljön a globális térképre.
A civil szervezet úgy véli nem igaz, hogy az EU tagállami hatásköröket kíván elvonni Magyarországtól, és ezzel korlátozni kívánja a kormány mozgásterét.