Foghatják a fejüket a nyugati cégek vezetői: Putyin nem fog sírni utánuk
Az orosz elnök szerint más országok vállalatai gyorsan átveszik a nyugati cégek helyét, és folyamatban van az import orosz árukkal való helyettesítése is.
Az ötödik alkalommal meghirdetett Az év felelős foglalkoztatója pályázaton azokat a munkáltatókat ismerik el, akik munkavállalóikat vállalatuk legfontosabb értékeként kezelik, erőfeszítéseket tesznek megtartásuk, fejlesztésük és jóllétük érdekében. Az idei kiírásra szeptember végéig lehet jelentkezni, közölte pénteken az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
A közleményben megállapítják: napjainkban egyre többen ismerik fel a felelős foglalkoztatás és a társadalmi szerepvállalás szükségességét, a bennük rejlő lehetőségeket. A felelős foglalkoztató olyan eszközöket alkalmaz és tevékenységeket folytat, amelyek növelik a munkavállalók elkötelezettségét és elégedettségét. Fontosnak tartja a minőségi munkahelyek megteremtését, a családbarát hozzáállást, a közösségteremtést, a fejlődési és előrelépési lehetőségek meglétét, a képzést és fejlesztést, a csapatépítést, az egészségmegőrzést.
Az idei pályázaton a korábbi évekhez hasonlóan több kategóriában osztanak ki díjakat. Elismerés jár majd a felelős foglalkoztatás terén legjobban teljesítő kisvállalkozásoknak, középvállalkozásoknak, nagyvállalatoknak (a legfeljebb 2 ezer főt és a 2 ezernél több embert foglalkoztatóknak külön), valamint a közszféra szervezeteinek.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) 2020-ban is képzési különdíjban részesíti a képzés-szakképzés területén legkiemelkedőbb pályázatot. A Restart-Up kezdeményezés különdíjára pályázhatnak azok a cégek, amelyek előremutató intézkedéseket tesznek a 45 év feletti munkavállalók foglalkoztatásának javításáért.
Bodó Sándor, az ITM foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára kiemelte, hogy a járványhelyzetben különösen fontossá vált a munkaerő megtartása. „A hagyományos pályázat azokat a hazai munkáltatókat díjazza, akik kiemelkedő és iránymutató tevékenységet folytatnak a foglalkoztatás területén. A bevált gyakorlatok közzétételének, a tapasztalatok megosztásának célja a bátorítás és ösztönzés, a jó példák minden foglalkoztatót jobb teljesítményre sarkallhatnak” – tette hozzá.
A GINOP 5.3.6.-17-2017-00001 „Vállalati felelősségvállalás ösztönzése és állásfeltárás” kiemelt projekt keretében megvalósuló pályázatra 2020. szeptember 30-ig lehet még jelentkezni a kiíró OFA Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft. honlapján.
(MTI)