„Én soha nem mondtam azt, hogy Zsolti bácsi” – mondta Magyar Péter, majd előkerült egy előző heti felvétel (VIDEÓ)

A miniszterelnök letagadta, hogy Zsolti bácsizott, ám előkerült a bizonyíték.

Épp egy menekültügyi törvényjavaslatot tárgyalt a görög parlament a múlt héten, amikor a kormányzó Új Demokrácia bevándorlási és menekültügyi miniszterhelyettese, Giorgos Koumoutsakos köszönetet mondott számos országnak, amelyek Görögországgal együttműködtek a migráció területén.
Több sem kellett a baloldali ellenzéki Sziriza képviselőjének: a volt pénzügyminiszter Euclides Tsakalotos ekkor kiabálta be, hogy a miniszterhelyettes „elfelejtette Orbán Magyarországát”.
E mondat izzította fel a hangulatot, mire Sofia Voultepsi, az Új-Demokrácia képviselője felpattant székéből és a Sziriza képviselőihez indult, hogy egészen közelről mutassa meg nekik a telefonján vezetőjük, Alexis Tsipras egyik fényképét, ahol a magyar miniszterelnök mellett szerepel.
Az eset komoly vitát eredményezett a parlamentben a két párt képviselői között.
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.
