Hivatalos: mutatjuk, mikor jelenik meg, és hogyan néz ki az új 15000 forintos (FOTÓ)
Az érme hátoldalán egyik jogtudósunk képe jelenik meg.
Fenntartható gazdasági fellendülést kér három nemzetközi befektető csoport az EU-tól, ugyanis szerintük ez létfontosságú lenne mind a környezet, mind a befektetők számára hosszabb távon. Ráadásul úgy vélik a szakértők, hogy egy ilyen fellendülés a bolygó egészének az érdekeit szolgálná.
Az Intézményi Befektetők Munkacsoportja a Klímaváltozás Megakadályozására (IIGCC), a Felelősségteljes Befektetés Alapelvei (PRI) és a nonprofit jótékonysági CDP nyílt levéllel kérte az EU vezetőit, hogy a koronavírusból történő gazdasági fellendülés minél fenntarthatóbb legyen.
A levél hangsúlyozza, hogy bár a kormányoknak más prioritásai is lehetnek, de ezen erőfeszítéseknek nem lenne szabad megakadályozniuk a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésére irányuló intézkedéseket.
„Nagyon fontos, hogy a befektetők ismertessék véleményüket az EU-val és a nemzeti vezetőkkel. A jelenlegi fellépés az éghajlatváltozással kapcsolatos kérdésekben mind a befektetők, mind a bolygó érdekeit szolgálja”, írta a három intézmény.
Eoin Fahy (képünkön), a KBI Global Investors felelős befektetések vezetője szerint az ügyfelekkel folytatott interakciókból egyértelműen kiderült, hogy a befektetők nem csökkentik az érdekeltségeiket a környezeti és társadalmi területeken, ahogyan arra egyes elemzők a koronaválság korai szakaszában számítottak. „Ezek a kérdések most még fontosabbak, mivel a válság megmutatta, hogy a befektetők mennyire kitettek a nem hagyományos kockázatoknak”, mondta.
Ráadásul a befektető szerint, amint az EU és tagállamai elkezdenek összpontosítani a folyamatban lévő gazdasági fellendülésre, lehetőség adódik egy zöld és fenntartható jövő létrehozására, ami természetesen fontos társadalmi és környezeti cél, de hosszú távon is lényeges a befektetők pénzügyi megtérülése szempontjából is, mivel az éghajlatváltozással kapcsolatos tétlenség költségei hatalmasak.
„Ezért annyira fontos, hogy a befektetők ismertessék véleményüket az EU-val és a nemzeti vezetőkkel”, véli Fahy. „Az éghajlatváltozással kapcsolatos intézkedések meghozatala a befektetők, valamint a bolygó érdekeit szolgálja”, tette hozzá.