Még egy remek hely a harmadik világháború kirobbantására – igencsak forrósodik a helyzet az Északi-sarkon
Nukleáris elrettentés, flották és bombázók – ez az a hely, ahol a Nyugat igazán tarthat Oroszországtól, mutatjuk, miért!
Eltérően érzékelik az egyes társadalmi csoportok a recesszió hatásait az Egyesült Államokban.
A recesszió pénzügyi terheit leginkább a kisebbségek, az alacsony jövedelműek és a nők érzékelik, miközben a fehér férfiak, a magas jövedelemmel és iskolázottsággal rendelkező emberek alig éreznek valamit a válság terheiből – írja a CNBC.
A jobb helyzetben lévő csoportok azon felül, hogy megtarthatták a munkájukat,
A szakértők szerint a jelenség eddig is jól ismert volt, de ebben a válságban különösen nagy méreteket ölt. Hozzáadódik ehhez, hogy a dolgozók között is nagy különbségek alakulnak ki: sok alacsony keresetű dolgozó a járvány frontvonalában tartózkodik, egészségügyileg és pénzügyileg is megviseli a vészhelyzet, miközben a gazdagabbak befektetései, a részvények és az ingatlanok szinte érintetlenek maradtak, a válság mélypontja után is jól teljesítenek.
A munkanélküliségi ráta persze minden csoportot komolyan érintett, de itt is hatalmasak a különbségek. A fehér dolgozók esetében az amerikai munkanélküliségi ráta 12,4 százalék, amely alacsonyabb, mint bármely más csoport esetében és még csökkent is áprilishoz képest, míg
A spanyol kisebbség esetében a ráta 17,6 százalék volt, míg az ázsiai-amerikaiak esetében 15 százalék – írja a CNBC.
Jerome Powell is kitért az egyenlőtlenség problémájára egyik beszédében, aki arról is említést tett, hogy ez a szakadék még nagyobb lehet a jövőben és a válság azokat sújtja a leginkább, akiknek a legkisebb az ellenállóképességük.
A felnőtt férfiak esetében a munkanélküliségi ráta 11,6 százalék volt, míg a nők esetében ez az arány 14 százalék.
A középiskolát végzettek körében 15,3 százalék volt a munkanélküliségi ráta, amely majdnem a duplája a főiskolát végzettek körében mért adatnak.
(Borítókép: MTI)