Javában a Gyurcsány-kormány válsága előtt többségbe kerültek a jobboldali nagytőkések.
2019. június 14. 14:26
p
0
0
48
Mentés
„Az első ábra azt mutatja, a nemzeti tőkésosztályon belül jelentős jobboldali fordulat ment végbe 2002 és 2010 között, még a baloldali kormányok ideje alatt (!), majd ez az irányvonal folytatódott a Fidesz hatalomátvételét követően. Tehát már a 2000-es évek közepén, még javában a Gyurcsány-kormány válsága előtt többségbe kerültek a jobboldali nagytőkések a gazdasági eliten belül. Ez nem magyarázható azzal, hogy Orbán fenyegette-fegyelmezte őket, sem azzal, hogy kitartotta őket. A baloldal elvesztette korábbi domináns szerepét a nemzeti nagytőkén belül, és ez nem kis részben annak tudható be, hogy
a baloldali gazdaságpolitikát a technokrata politikusok és a transznacionális tőke hatalmi szövetsége alakította,
amiből a nemzeti nagytőke egyre nagyobb részének lett elege.”
Mi lesz a következményük a Magyar Péter-féle hangfelvételeknek? Elhozza-e Donald Trump a békét? Talpra áll-e az európai és a magyar gazdaság? Dévényi István és Gajdics Ottó vitája.
Korábban két legendás összecsapása már volt az ökölvívóknak.
p
0
0
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 48 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2019. július 16. 08:23
A tőkés üzemeltetni akarja a tulajdonát, hogy nyereséget termeljen. A balliberális gazdaságpolitika meg államcsődhöz vezet ez pedig egyáltalán nem hiányzik nekik. Orbán normális gazdaságában nyugodtam fejlődhetnek ez a titok nyitja.
A baloldal kezdi észrevenni, hogy a transzneműek és bevándorlók helyett a hagyományos balos területen, a bérből-fizetésből élők között kellene szavazókat halászni.
Ez baj, sajnos annyira nem hülyék, mint amennyire az elmúlt 10 év mutatta őket.
Ez annak az eredménye, hogy a balliberális kormányok idején a magyar gazdaságot kijátszották a külföldieknek (néhány kivételtől eltekintve: pl. Gyurcsány, Kóka stb.) ők megelégedtek egy kis korrupciós alamizsnával.