Brüsszel azt üzeni a briteknek: Nem kérünk belőletek!

Hiába akar a britek jelentős része visszatérni az EU-ba, az unió urai nem olyan lelkesek.

Vajon lesz egy közösen kialakított menü, amelyből mindenki kedvére válogathat? Nagy kérdés, hogy mit tartalmaz majd ez a menü.
„Macron azt is kimondta, hogy többsebességes, nem pedig kétsebességes Európában gondolkodik. Vajon ez azt jelenti, hogy lesz egy közösen kialakított menü, amelyből mindenki kedvére válogathat? Nagy kérdés, hogy mit tartalmaz majd ez a menü. Kialakításában remélhetőleg nagy szerepe lesz a visegrádi együttműködésnek is, és akkor még akár jól is járhat térségünk a többsebességes Európával. De ha a már megismert logika szerint alakulnak az események, hogy elénk teszik a Michelin-csillagos menüt, majd padlizsános lecsót tálalnak, akkor ebből nem lesz egységes, mélyen integrált, hatékony Európa, hanem csupán a magországokat szolgáló, Európa centrumra és félperifériára való megosztását fenntartó tőke- és munkamegosztási rendszer.”