Az uniós tagság kapcsán kijelentette,
„bármennyi csalódás is ér minket az EU-ban, jobb alternatívát ma sem látunk”.
.Ezek után a tárcavezető más szemszögből is megvizsgálta a kérdést, és azt a megállapítást tette, hogy „Magyarország helyét értékfelfogás és világnézet szempontjából egyértelműen Közép-Európában találjuk, azon országok között, akik a kommunizmus alatt, a második világháborút követőn sokat szenvedtek”. E gondolatmenet végén Gulyás Gergely leszögezte, hogy a fentiek értelmében nagy híve a közép-európai összefogásnak, a V4-eknek, illetve ezek kiterjesztésének.