Timothy Zahn az új Star Wars-kánonba is behozza Thrawn admirálist; új kötettel jelentkezik Cory Doctorow, Mark Lawrence és Brian Staveley; jön az Alvó óriások folytatása; Allen Steele feléleszt egy hőst a ponyvakorszakból; John Joseph Adams pedig olyan alkotók akciódús űrkalandjait szerkesztette egy kötetbe, mint Dan Abnett, Jack Campbell, Kameron Hurley és Yoon Ha Lee. Áprilisra ajánlunk könyveket a külföldi megjelenések közül.
2017. április 06. 07:00
p
0
0
0
Mentés
Nem csak itthon, de külföldön is erős hónapnak ígérkezik az április: tizenkét fantasztikus művet ajánlunk a Star Wars-kánon bővítésétől az űrbankrabláson át a Lovecraft-mítosz és a hidegháborús izgalmak házasításáig.
*
Timothy Zahn: Thrawn
Sok rajongó kiakadt, amikor az új Star Wars-filmek bejelentésével párhuzamosan tulajdonképpen eltörölték az első film óta eltelt évtizedekben a franchise köré épült kánont. Most az egyik legnagyobb közönségkedvenc, Thrawn admirális tér vissza a rajzfilmek után az SW-irodalom világába is eredeti megalkotója, Timothy Zahn új könyve által.
Allen Steele: Avengers of the Moon
Tavalyi, Arkwright című könyve után egészen különös vizekre evez Allen Steele: a negyvenes évek ponyváinak egyik hősét, az Edmond Hamilton által megalkotott Captain Future-t kelti életre egy eredettörténetben. Curt Newton tudós szüleit megölték, őt pedig egy titkos holdbázison nevelte fel egy robot, egy android és egy tudós test nélküli agya. A felnőtt Curt aztán bosszút esküszik, és belekeveredik egy, a Naprendszer elnöke ellen szőtt marsi összeesküvésbe.
Sylvain Neuvel: Waking Gods
A tavalyi zajos siker után foyltatódik Sylvain Neuvel interjúformában megírt regénye, amelynek világában egy ősi civilizáció által hátrahagyott óriási robotokat próbált összerakni egy csapat. A második kötetben új kihívás elé állnak hőseink: megérkeznek a hódítók, nekik pedig mindent meg kell tenniük, hogy megmentsék a Földet. A könyv itthon is sikeres volt, így várható a folytatás az Agave Könyveknél.
Cory Doctorow: Walkaway
Cory Doctorow a közeli jövőbe kalauzol minket, ahol az emberiség alapszükségleteinek kielégítése megoldott, de a klímaváltozás és egy sor dolog miatt a társadalom részben összeomlott. A gazdagok gazdagabbak lettek, viszont csomóan, például Hubert, Stb. (túl sok neve van) úgy dönt, hogy a vadonban, illetve lerombolt városokban próbálnak boldogulni. Az egésze helyzetet pedig az kavarja fel, hogy lehetővé válik az emberi elme feltöltése. Doctorow olyan problémákkal foglalkozik ebben a regényben, amelyek a közeli jövőben valóban érinthetnek minket.
John Joseph Adams (szerk.): Cosmic Powers
Ha a Sad Puppyk eddig hiányolták volna a klasszikus űrkalandokat, most megkapják azoktól, akiket általában kritizálni szoktak: John Joseph Adams szerkesztésében egy sor ismert szerző írt akciódús űrtörténeteket a Cosmic Powers című antológiába. Dan Abnett, Jack Campbell, Kameron Hurley, Yoon Ha Lee, Alliette de Bodard, Charlie Jane Anders is a szerzők között van - elég ütősnek tűnik a felhozatal.
Aliette de Bodard: The House of Binding Thorns
Folytatódik Aliette de Bodard bukott angyalos fantasyje, amelynek előző részében Párizst lerombolta a különböző frakciók háborúja. A törékeny békét most is sok minden fenyegeti.
Kieran Shea: Off Rock
Bankrablás az űrben! – az io9 szerint már ennyi elég ahhoz, hogy csábító legyen a könyv, de mi kicsit többet is mondunk. 2778-ban a rendszer kitol az aszterodiabányász Jimmy Vikkel, aki azonban felfedez egy csomó aranyat az egyik sziklán. És mi mást tenne a kisember, mint hogy neki áll szervezni egy óriási rablást, amelybe beleveszi az összes szövetségesét és ellenségét is?
Brian Staveley: Skullsworn
Brian Staveley tesz még egy kört a A Csiszolatlan Trón krónikája-unverzummal. Ezúttal egy önálló regényben Pyrre, a halál istennőjének egyik tanítványa feladatot kap: hogy feljebb jusson a ranglétrán, meg kell ölnie hét embert két hét alatt - köztük valaki olyat, aki szereti őt. Mivel ilyen személyekből hiány van, ezért hazatér szülőföldjére.
John Kessel: The Moon and the Other
A huszonkettedik században járunk, a városállamokkal borított Hold egyik kolóniáján, ahol szigorú nőuralom van; bár a férfiak is élhetik vígan életüket, csak nem szavazhatnak. A Hold-államok Szövetsége egy vizsgálóbizottságot küld a férfiak jogi helyzetének kivizsgálására, de háború törhet ki amiatt, amit találnak.
Mark Lawrence: Red Sister
Mark Lawrence új trilógiába kezd. A fantasy-szerző most egy olyan iskolába kalauzol minket, ahol a lányokat gyilkolásra képzik ki. Az új lány, Nona Grey azonban sötét múltjával együtt érkezik a helyre, ami még sok gondot okozhat.
Neil Clarke: The Best Science Fiction of the Year: Volume Two
Idén második alkalommal jelenik meg Neil Clarke antológiája, amelyben Jonathan Strahanhez hasonlóan a tavalyi év legjobb novelláit igyekszik összegyűjteni. Ebebn az évben többek között Aliette de Bodard, Lavie Tidhar, Ken Liu, Sam J. Miller és Alastair Reynolds került a válogatásba.
Ruthanna Emrys: Winter Tide
Végül tartogattunk valamit a Lovecraft-rajongótábornak is. Ruthanna Emrys könyvében az amerikai kormány bizonyos furcsa események után lerohanta Innsmoutht, és akit nem öltek meg, azt táborba zárták. Most viszont, a hidegháború csúcspontján a két túlélő, Aphra and Caleb Marsh segítségére van szükségük, mivel a szovjetek elloptak valamit a Miskatonic Egyetemről, amivel be tudnak férkőzni amerikai politikusok elméjébe.
Az űr sötétje, a megszámlálhatatlanul sok bolygó és égitest millió és egy rejtélyt rejt, amiket még talán sok generáció múlva sem ismerünk meg. De úgy tűnik, valami vár ránk az univerzumban.
A regény több mint 60, a filmes adaptáció pedig közel 30 éves, de a világpusztító bogarak története ma is van olyan népszerű, hogy milliók adják érte az életüket.
Nem gond, ha előbb-utóbb elpusztítjuk magunkat, a fontos az, hogy a bürokrácia működjön, a férfi lehessen nő, az ember pedig robot. Kafka vajon milyen novellákat írna ma?
Szeptemberben is dinamikus volt a bruttó átlagkereset növekedése, igaz a megelőző hónapokhoz képest lassabb. A közszférában 14,1 százalékkal emelkedett az átlagkereset éves alapon, így elmondható, hogy ez az ágazat húzta a növekedést. A minimálbér emelésének is köszönhetően jövőre is érdemben, 4-5 százalékkal növekedhet a reálbér.
p
0
0
0
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!