Robotügyvéd segít kitölteni a politikaimenekült-kérvényt
2017. március 14. 08:30
A bonyolult és sokszor érthetetlen jogi nyelv „lefordításával” előbb parkolási bírságok értelmezésében, most politikaimenedék-kérelmek kitöltésében segíti egy 20 éves stanfordi diák chatbotja az érintetteket.
2017. március 14. 08:30
p
0
0
2
Mentés
Amikor Joshua Browder stanfordi diák DoNotPay chatbotját fejlesztette, parkolási díjak kifizetésével kapcsolatos problémákban igyekezett segíteni vele az érintetteknek. A bonyolult jogi nyelvet próbálta mindenki számára érthetővé tenni. A chatbot sikeresnek bizonyult, közreműködésével Londonban, New Yorkban és Seattle-ben 200 ezernél több vitatott parkolójegyet nem kellett kifizetni.
A 20 éves fejlesztő gondolt egyet, és az ügyvédbot most politikai menedékjogért folyamodóknak segít, új platformként pedig a Facebook Messengert használja. A Facebook és saját szervere között természetesen az összes adatot titkosítva tartja.
Browdert jogászok segítették a fejlesztésben, mindent megmutatott nekik, javaslataik alapján változtatott. A bot most menedékkérelmek kitöltésében közreműködik a Kanadába és az Egyesült Államokba tartóknak.
A kérvényezők a formula kitöltése helyett a bottal chatelnek angolul. Kérdéssor után az ügyvédgép eldönti, mely információk kellenek a kérelemhez. Mihelyst elküldték a formulát, a rendszer törli az adatokat.
„Bevándorlással foglalkozó ügyvédként, nagyon hasznosnak látom a kifinomult chatbot-technológia és a menedékkérelmi folyamat összekapcsolását” – nyilatkozta Sophie Alcorn ügyvéd.
Browder chatbotja újabb példa, hogy a mesterségesintelligencia-megoldások könnyebbé tehetik az életet.
A Samsung bejelentette, hogy az év első felében piacra dobja régóta várt mesterséges intelligenciával (MI-vel) felszerelt robotját, a Ballie-t. A guruló robotasszisztens egyesíti magában a mesterséges intelligencia, az okosotthon-vezérlés és a hordozható projektor funkcióit. A CES 2025 technológiai kiállításon bemutatott eszköz jelentős előrelépést mutat a 2020-as koncepcióhoz képest
A mesterséges intelligencia megjelenése a hadviselésben radikálisan formálja át a modern háborúk arculatát. Az autonóm fegyverek fejlesztése komoly etikai kérdéseket vet fel, miközben a nagyhatalmak versenyfutása már elkezdődött.
Európa komoly lemaradással küzd a félvezetők gyártása terén, pedig a mesterséges intelligencia 2030-ra akár 600 milliárd dollárral járulhat hozzá a kontinens gazdaságához. Az USA és Kína technológiai dominanciája arra ösztönzi az európai ágazatot, hogy többet fektessenek be az MI-értéklánc egyes területeibe.