Schmidt Mária a Nyugatról: A hitetlenség a nihilizmusba vezet
Bemutatták a Terror Háza főigazgatójának legújabb esszékötetét.
Bár vannak felnőtteknek szóló regényei, véleményem szerint Darren Shan leginkább a fiatalokkal van egy hullámhosszon. Azt persze nem tudom, ez annak köszönhető, hogy lélekben még mindig tinédzser, vagy egyszerűen az olyan sztorikban érzi otthon magát.
„A sztori eddig kiváló osztályzatot érdemelt ki nálam, és legalább ennyit, vagy még többet adok a háttér alapos kidolgozására. Persze jönnek a zombik, kötelességtudóan pusztítják az élőket, és a főszereplőnk révén mi csak korlátozott mértékben kapjuk az infókat, de az eddig megjelent három kötet alapján nyilvánvaló, itt bizony alaposan kigondolta valaki a világot. Milyen lesz London, ha a zombik veszik át az uralmat? Mit lép erre a kormány, a katonaság, a tudósok és nem utolsó sorban a zombik? Egyáltalán mik/kik azok a zombik? Mennyire hasonlítanak a horrorfilmekből ismert élőhalottakra, és mennyiben gondolta újra őket a szerző? Mik a gyengeségeik, mi az erősségük, hogy lehet őket elpusztítani? Hogy illeszkedik ebbe a környezetbe főszereplőnk, és mennyire tudja azokat az erkölcsi normákat betartani/fenntartani, amelyek az ő korában még csak formálódnak?
Bár érzek némi morbiditást amikor leírom, de aki könnyed kikapcsolódásra vágyik, és nem idegenkedik a véres jelenetektől (ezekből egyébként pont annyi van, amennyi a feszültség fenntartásához szükséges, vagy amikor dramaturgiailag nélkülözhetetlen a cselekmény szempontjából), annak ideális választás a Zom-B sorozat. Míg a The Walking Dead bemutatja, milyen nehéz a túlélés a zombiapokalipszis után, addig itt egy teljesen más megközelítést kapunk, és az első három rész (és a kapott infók) alapján még nem kell egyértelmű vesztesként kikiáltanunk az emberiséget.
Persze csak akkor nyugodhatunk meg teljesen, ha B Smith megtalálja helyét ebben az új világban.”