Öt év végi könyves lista, amit nem hagynánk ki a helyedben
2016. december 29. 10:35
Igyekszünk a bábeli könyvtár magaslataiba emelkedni: itt egy lista, ami listákról szól. Nem csak mi listáztuk ugyanis év végi kedvenceinket, hanem azok a portálok is, akiket egész évben figyeltünk, követtünk és szemléztünk. Szóval összeszedtük az öt kedvenc év végi listánkat fantasztikus és nem fantasztikus, magyar és külföldi könyvekről egyaránt.
Az SFmagot nem kell bemutatnunk senkinek, idén is folytatták azt a remek munkát, amit eddig. Év végi listájukban az egyes szerzők mesélnek idei kedvenceikről. Az első részben Kánai András, Brandon Hackett író, Kleinheincz Csilla író és szerkesztő, illetve a hozzánk is író Horváth „CaptainV” Vivien; a másodikban pedig Mladonyiczki Balázs, Pusztai Dániel és Juhász Viktor meséli el, hogy mit szeretett idén különösen.
2. A Roboraptor év végi könyvlistája
A Roboraptor idén év végén kissé hektikusan frissült, de az utóbbi egy-két hónapban ismét teljes sebességen pörögnek, így újraindult a könyves szekció is Pintér Máté vezetésével. Bár a lista lapzártánkig nem készült el, ígéretünk van rá, hogy hamarosan kész lesz, és akkor majd a link is idekerül. A bizalmat megelőlegezzük.
Hogy idén mi volt jó külföldön, az részben kiderül majd a jövő évi magyar megjelenésekből is, addig viszont megpróbálhatunk a külföldi szaklapok ide vonatkozó listáira hagyatkozni. Ezek közül most a Tor.com kritikusainak éves összesítését ajánljuk külön.
4. Könyvesblog Top 50
Első sorban nem zsánerműveket listázott a Könyvesblog, de negyvenes listájukra nem egy sci-fi és fantasy fért fel az idei megjelenésekből. És mivel mindenkinek: írónak, olvasónak és újságírónak is szüksége van némi kitekintésre a műfajokból, ezért nem tudjuk nem ajánlani. Itt indul.
Persze mivel mindenki 31-ére tartogatta a listáját, ezért csak utalunk rá, hogy az általunk követett és szemlézett oldalak és blogok közül a Próza Nostra, Letya, Nita, Tara Nima és Dubovszki Martin év végi összegzése a linkeken olvasható.
*
Kedvet kaptál a listákhoz? A mieink itt érhetőek el egy helyen. Listáink a szerzők véleményét tükrözik, nem az egyetemes, objektív igazságot, ezért szívesen várjuk a kiegészítéseket kommentben. Érdemes követni Facebook- és Moly-oldalunkat is.
A technológiai óriáscégek világa egy ember alkotta szörnyeteg, amellyel szemben a nyugati kormányok vesztésre állnak. Miben jár előrébb Kína? A helyes stratégia Amerika és Európa
számára is a kooptálás lenne, állítja a Cambridge-i Egyetem politikatudósa.
A világ nem az, aminek gondolod: van a valóságnak egy dimenziója, amit a modernitás tagad, mégis ott van – vallja Rod Dreher. Az amerikai konzervatív véleményvezérrel politikáról, kereszténységről és a korszellemről beszélgettünk.
Egy Gyűrű… helyett Egy Kötet mind fölött, Egy Kötet kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az egyetlen. Mondhatnánk A Gyűrűk Ura új kiadására, amely nagyszerűen néz ki, noha nem hibátlan.