A Hangakirály nyerte a Fantasztikus Borítók Viadalát
2016. április 08. 09:45
Hat kiadó, tizenkét borító, hatszáz szavazat: megvannak a Fantasztikus Borítók Viadalának tavaszi eredményei. Az első helyet meggyőző előnnyel a Greg Keyes Hangakirályának (Delta Vision) borítója szerezte meg, a második helyre Naomi Novik Rengeteg című könyve futott be (Gabo SFF), a harmadik helyen pedig Nick Cutter A falkája végzett (Agave Könyvek).
2016. április 08. 09:45
p
0
0
2
Mentés
A tavaly őszi első borítószavazásunkon – amely végül döntetlennel végződött – összesen 78 ember szavazott. Nagy örömet okozott, hogy a Fantasztikus Borítók Viadalának tavaszi kiadásában majdnem megnyolcszoroztuk ezt az eredményt: 609 szavazat érkezett az általunk jelölt könyvborítókra. Az első helyet a Delta Vision gondozásában, két kötetben érkező Hangakirály, Greg Keyes könyve szerezte meg. A fantasy-kötet borítója Pozsgay Gyula munkája.
Második helyre Naomi Novik könyve, a Gabo SFF-sorozatában érkező Rengeteg került. A borítót Cserny Timi Pookah készítette. A harmadik helyen az Nick Cutter könyve, A falka végzett. Az Agave Könyvek kötetét Kuszkó Rajmund tervezte. Negyedik helyen Neal Stephenson Seveneves – A hét Éva című könyve végzett (Fumax; alkotó: Kovács Anett), míg az ötödik helyre a Galaktika Start Könyvek egyik elsőkönyves magyar szerzőjének könyve, az Eshtar futott be. Ha jól tudjuk, a borítót maga szerző tervezte.
A „konstruktőri versenyt” is a Delta Vision nyerte, a Hangakirály kimagasló eredményével két kötetük összesen 144 szavazatot kapott. Második helyen ebben a körben az Agave (131), harmadik helyen a Gabo SFF végzett (124). Őket követi a Galaktika (82), a Fumax (79) és a Athenaeum (49).
Az űr sötétje, a megszámlálhatatlanul sok bolygó és égitest millió és egy rejtélyt rejt, amiket még talán sok generáció múlva sem ismerünk meg. De úgy tűnik, valami vár ránk az univerzumban.
A regény több mint 60, a filmes adaptáció pedig közel 30 éves, de a világpusztító bogarak története ma is van olyan népszerű, hogy milliók adják érte az életüket.
Nem gond, ha előbb-utóbb elpusztítjuk magunkat, a fontos az, hogy a bürokrácia működjön, a férfi lehessen nő, az ember pedig robot. Kafka vajon milyen novellákat írna ma?
Hetedik alkalommal startol el a héten a Budapesti Klasszikus Film Maraton; a restaurált filmek nemzetközi fesztiválján ezúttal a sci-fi is kiemelt szerepet kap. A múlt jövője című szekcióról és a műfaj hazai kezdeteiről Kurutz Mártont, a Magyar Nemzeti Filmarchívum gyűjteményi és kutatási vezetőjét kérdeztük.