Hurok címmel érkezik áprilisban a mozikba Madarász Isti thrillerje, amelyben egy drogcsempész egy időhurokba ragadva próbálja helyrehozni, amit elrontott.
2016. február 25. 19:27
p
0
0
8
Mentés
Csak kérnünk kellett és megadatik: itt egy ígéretes magyar zsánerfilm. Április 14-én kerül a mozikba Száraz Dénes, Martinovics Dorina, Anger Zsolt, és Hegedűs D. Géza főszereplésével Madarász Isti Hurok című thrillere. A filmben Ádám illegális szereket csempész külföldre és azt tervezi, hogy barátnőjével, Annával lenyúlják a következő szállítmányt, megszöknek és új életet kezdenek. Egy váratlan fordulat miatt azonban arra kényszerül, hogy egyedül utazzon el. Innentől viszont az események láncolata dominószerűen követi egymást és Ádám egyik rossz döntés után hozza meg a másikat.
A thrillerben az események, a szereplők időcsapdába ragadva fonódnak egymásba, a kezdet és a vég fogalma hamar értelmét veszti. Ádámnak ebben a furcsa helyzetben kell megpróbálnia helyrehozni az elkövetett hibáit, de úgy, hogy korábbi döntéseinek következményeivel is szembe kell néznie. A filmben szerepet kap a mostanában mindenben szereplőé és egyenletesen jó alakítást nyújtó Anger Zsolt, illetve a Jóban-Rosszban című szappanoperában Tamás atyaként népszerűvé vált Száraz Dénes.
A ma kezdődő 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválnak magyar szempontból is erős a felhozatala. Itt debütál Nemes Jeles László és Deák Kristóf új mozija, és egész estés portréfilm rajzolja fel Bölöni László és Dargay Attila életét.
Kényes témát csomagolt nevetős-megható road movie-ba első játékfilmjében a francia Enya Baroux. A Jó utat, Marie inkább a családi összetartozás fontosságáról, mintsem arról beszél, van-e joga az embernek megmondani, mikor óhajtja befejezni a földi pályafutását.
A Többesélyes szerelem lehetett volna egy izgalmas, a jelen társadalmára reflektáló, okos film – sőt, az Előző életek után pontosan ezt vártuk. Ehelyett egy kliséhalmazt kapunk. Igaz, beszélgetésindítóként még így is működik.
Tegnap este, semmit nem sejtve, szembejött velem a cenzúrázatlan videó Charlie Kirk meggyilkolásáról.
p
1
18
29
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 8 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Letya
2016. február 27. 14:26
Egy kicsit olyan, mint "A lé meg a Lola" továbbgondolt, összekevert története. De ne ítélkezzünk előre ;)
Válasz erre
3
0
Bácskai Bicska
2016. február 26. 17:40
Tiszta Amerika. Hogy miért kell a már únt kliséket újrahasznosítva magyarítani, föl nem foghatom. Miért kell a hamburgerre kakaspörköltet löttyinteni? A francia film is beszopta Hollywood gusztusát, de azért tél-túl akad eredeti filmjük. A skandinávok meg megtartottàk maguknak a krimit, a műfaját átrázták: most öröm nézni.
Magyar sci-fi thriller... A Pirx sorozat túl régen volt, hogy senki nem szégyenkezik miatta?
Válasz erre
3
1
Orvosok és mérnökök
2016. február 26. 15:12
Jóna tűnik
Válasz erre
0
1
merkur
2016. február 26. 12:44
Nyakó úr időcsapdában vergődve próbálja helyrehozni amit elrontott. (Mindörökké az NVI blokkolóórája ...)
Válasz erre
3
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!