A Variety filmmagazin szerkesztősége nemrég jelentette be idei felfedezettjeinek – 10 Directors to Watch – névsorát. A kiugró sikerű filmekkel feltűnt rendezők között van Nemes Jeles László. A kitüntetett alkotóknak január elején a Palm Springs-i filmfesztivál kísérőrendezvényén adják majd át a rangos díjat – olvasható a közleményben.
A Filmalap emlékeztetett arra, hogy Nemes Jeles László filmjét a Brit Filmintézet (BFI) által kiadott Sight & Sound magazin 2015 legjobb filmjei közé sorolta múlt héten. 168 neves kritikus szavazata alapján állították össze a 20 filmből álló listát, amelyen a Saul fia a nyolcadik lett.
Az International Press Academy tegnap hozta nyilvánosságra a február végén 20. alkalommal kiosztandó Satellite-díjak jelöltjeit, a Saul fia versenyben van a legjobb külföldi film kategóriában.