Kiosztották a World Fantasy-díjakat és a kínai Nebulát is
2015. november 09. 08:24
David Mitchell The Bone Clocks című regénye kapta a legjobb regényért járó World Fantasy-díjat, Daryl Gregory pedig a legjobb kisregény díját zsebelhette be. A nyugati Nebula-díjhoz hasonló kínai Xingyun-díjat a legjobb regény kategóriában nem osztották ki, életműdíjat kapott viszont Liu Cixin (Liu Cehszin), aki 2015-ben a Hugo-díjat is elnyerte The Three-Body Problem című regényével.
2015. november 09. 08:24
p
0
0
0
Mentés
A múlt héten kiválasztották a World Fantasy-díj nyerteseit: David Mitchell The Bone Clocks című regénye lett a győztes, amelyről a Próza Nostra itt írt kritikát. Kiosztották a World Chinese Science Fiction Association által szervezett, a nyugati Nebulának megfelelő Xingyun-díjakat is, melyről 40 ezer szavazó döntött. Itt a legjobb regény kategória ugyan győztes nélkül maradt, de életműdíjat kapott Liu Cixin (lenti képünkön), aki 2015-ben a Hugo-díjat is elnyerte The Three-Body Problem című regényével.
World Fantasy-díj
Regény
David Mitchell: The Bone Clocks (Random House/Sceptre UK)
Kisregény
Daryl Gregory: We Are All Completely Fine (Tachyon Publications)
Novella
Scott Nicolay: Do You Like to Look at Monsters? (Fedogan & Bremer, chapbook)
Antológia
Monstrous Affections: An Anthology of Beastly Tales (Kelly Link és Gavin J. Grant szerkesztésében, Candlewick Press)
Gyűjteményes kötet
Angela Slatter: The Bitterwood Bible and Other Recountings (Tartarus Press)
Helen Marshall: Gifts for the One Who Comes After (ChiZine Publications)
Továbbra is rengeteg izgalmas és igényes társasjáték jelenik meg magyarul. Ezért hamis pénz használata nélkül alaposan át kell gondolni, hogy mire csapunk le.
Az űr sötétje, a megszámlálhatatlanul sok bolygó és égitest millió és egy rejtélyt rejt, amiket még talán sok generáció múlva sem ismerünk meg. De úgy tűnik, valami vár ránk az univerzumban.
A regény több mint 60, a filmes adaptáció pedig közel 30 éves, de a világpusztító bogarak története ma is van olyan népszerű, hogy milliók adják érte az életüket.
Nem gond, ha előbb-utóbb elpusztítjuk magunkat, a fontos az, hogy a bürokrácia működjön, a férfi lehessen nő, az ember pedig robot. Kafka vajon milyen novellákat írna ma?