Philip K. Dick is beköszön az októberi Galaktikában
2015. október 01. 11:41
Philip K. Dick novellája szemügyre vesz egy könyvet, és azon keresztül mutatja be az idegenek állandó jelenlétét; Domingo Santos víziójában a friss levegő már csak a gazdagok kiváltsága; Ann Halam ifjúsági elbeszélése a játék és a valóság menthetetlen és tragikus összefonódását mutatja be. Megjelent az októberi Galaktika.
2015. október 01. 11:41
p
0
0
0
Mentés
A Galaktika szerkesztőségében már most, az újságárusoknál jövő héttől vásárolható meg a Galaktika magazin 307. száma, melyet Eddy C. Bertin Cthulhu-történetének befejező része nyit: ebben a főszereplő találkozik az általa keresett és rettegett lényekkel. Philip K. Dick novellája szemügyre vesz egy könyvet, és azon keresztül mutatja be az idegenek állandó jelenlétét. Domingo Santos víziójában a friss levegő már csak a gazdagok kiváltsága, a többieknek marad az egyaránt ártalmas szennyezett vagy a túltisztított. Ann Halam ifjúsági elbeszélése a játék és a valóság menthetetlen és tragikus összefonódását példázza. Egy magyar stalker naplójából olvashatjuk az Aranyifjú történetét. Robert J. Sawyer írásában Kata Bindu, a Régi Világ kísérti az újat, de semmiképpen nem lehetséges a visszaút. Philip José Farmer nem is túl távoli jövőjében az állatok zöme kihalt, ám az emberek szóhasználatában megmaradt a nyomuk. A havi retro Pamela Sargent „Kopár világ” című novelláját eleveníti fel.
A magyar szerzők közül Kovács Attila az emberiségnek az idegenektől kapott csodálatos ajándékát mutatja be, Körtvélyes Ákos pedig az 1956-os eseményekhez nyúl egy lázadó fiú élete kapcsán. Brian Wood és Ryan Odagawa képregénye a Star Wars-univerzum egy eddig elmeséletlen részletét mutatja be: Merénylet Darth Vader ellen.
A szférák zenéje Arjen Anthony Lucassen metál súlyosságú űroperáiba ad bepillantást. A Kapcsolatfelvétel a Puli Meetup rendezvényéről számol be. A filmrovat azt állítja, támad a 80-as évek; nosztalgikus várakozás övezi az új Alient. A tudományos főanyag „visszatér” a jelenbe, sokak kedvenc filmjének tárgyait, technikáit járja körül a mai valóság tükrében. A lapban olvashatók még érdekes írások életmentő víztisztítóról, dupla mosógépről, autonóm autóról, valamint Dustin Yellin művészetéről. Az XL-kiadás Jack Williamson regényének (A fekete nap) befejező részét tartalmazza.
Az októberi számtól a lapban található QR-kód leolvasásával egy játékban vehetnek részt az olvasók, melynek nyereménye 1-1 darab a Metropolis Media négy legújabb könyvéből (2001 elveszett világai, A duplikátor gyermekei, Iscambe erdeje, Égj, Inkvizítor).
2024 a legtöbb szórakoztató ágazatban és műfajban nem volt egy gyenge év, így könnyedén lehet kedvenceket választani. A Troubadour év végére kiadott 1984 képregénye azonban megkavarja a rangsort.
Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy a jeges leheletű, repülni képes Superman, vagy éppen a világot a sarkából kifordító Skarlát Boszorkány a legnagyobb csodatevő. De valóban így van?
Az elmúlt években bővül a piac: a szuperhős-dömpinget követően művészi vagy éppen szépirodalmat feldolgozó képregények és olyan sorozatok látnak napvilágot, amikre korábban esély sem volt.
Szörnyű tragédia történt, mikor a doktor által szabadon engedett beteg végzett az orvos feleségével – de az elmegyógyintézet ennél is sötétebb titkokat rejt.