Philip K. Dick is beköszön az októberi Galaktikában
2015. október 01. 11:41
Philip K. Dick novellája szemügyre vesz egy könyvet, és azon keresztül mutatja be az idegenek állandó jelenlétét; Domingo Santos víziójában a friss levegő már csak a gazdagok kiváltsága; Ann Halam ifjúsági elbeszélése a játék és a valóság menthetetlen és tragikus összefonódását mutatja be. Megjelent az októberi Galaktika.
2015. október 01. 11:41
p
0
0
0
Mentés
A Galaktika szerkesztőségében már most, az újságárusoknál jövő héttől vásárolható meg a Galaktika magazin 307. száma, melyet Eddy C. Bertin Cthulhu-történetének befejező része nyit: ebben a főszereplő találkozik az általa keresett és rettegett lényekkel. Philip K. Dick novellája szemügyre vesz egy könyvet, és azon keresztül mutatja be az idegenek állandó jelenlétét. Domingo Santos víziójában a friss levegő már csak a gazdagok kiváltsága, a többieknek marad az egyaránt ártalmas szennyezett vagy a túltisztított. Ann Halam ifjúsági elbeszélése a játék és a valóság menthetetlen és tragikus összefonódását példázza. Egy magyar stalker naplójából olvashatjuk az Aranyifjú történetét. Robert J. Sawyer írásában Kata Bindu, a Régi Világ kísérti az újat, de semmiképpen nem lehetséges a visszaút. Philip José Farmer nem is túl távoli jövőjében az állatok zöme kihalt, ám az emberek szóhasználatában megmaradt a nyomuk. A havi retro Pamela Sargent „Kopár világ” című novelláját eleveníti fel.
A magyar szerzők közül Kovács Attila az emberiségnek az idegenektől kapott csodálatos ajándékát mutatja be, Körtvélyes Ákos pedig az 1956-os eseményekhez nyúl egy lázadó fiú élete kapcsán. Brian Wood és Ryan Odagawa képregénye a Star Wars-univerzum egy eddig elmeséletlen részletét mutatja be: Merénylet Darth Vader ellen.
A szférák zenéje Arjen Anthony Lucassen metál súlyosságú űroperáiba ad bepillantást. A Kapcsolatfelvétel a Puli Meetup rendezvényéről számol be. A filmrovat azt állítja, támad a 80-as évek; nosztalgikus várakozás övezi az új Alient. A tudományos főanyag „visszatér” a jelenbe, sokak kedvenc filmjének tárgyait, technikáit járja körül a mai valóság tükrében. A lapban olvashatók még érdekes írások életmentő víztisztítóról, dupla mosógépről, autonóm autóról, valamint Dustin Yellin művészetéről. Az XL-kiadás Jack Williamson regényének (A fekete nap) befejező részét tartalmazza.
Az októberi számtól a lapban található QR-kód leolvasásával egy játékban vehetnek részt az olvasók, melynek nyereménye 1-1 darab a Metropolis Media négy legújabb könyvéből (2001 elveszett világai, A duplikátor gyermekei, Iscambe erdeje, Égj, Inkvizítor).
Továbbra is rengeteg izgalmas és igényes társasjáték jelenik meg magyarul. Ezért hamis pénz használata nélkül alaposan át kell gondolni, hogy mire csapunk le.
Csihi-puhi, szuperképességű, legyőzhetetlen alakok, unalomig ismételt frázisok. Na, az utolsó, év végéről maradt, keményfedeles képregényekben ebből alig csurran cseppen valami.
Edgar Allan Poe vagy éppen csak az alteregója a vadnyugaton, dzsinnek és démoni teremtmények az indiánok mellett – hát ez a műfaj komolyan bármit elbír?
Kevés nosztalgikusabb emléket eleveníthetünk fel a nyolcvanas évekből, mint a Moncsicsi, a Gazdálkodj okosan, vagy a G.I. Joe, amely nyílt nyugati offenzíva volt az összeomló keleti blokkal szemben.
Némi ízelítőt kaptunk már abból, hogy New York egy alternatívája sokkal mocskosabb és halálosabb is lehet. Most pedig láthatjuk, milyen az, ha a noir Pókember útját halál szegélyezi.
Vajon a legnagyobb ellenségek együtt tudnak dolgozni, ha a szeretteik életéről és egy minden korábbinál nagyobb krízisről van szó? Az újító Halálos duó erről szól.