Közel 28 ezren futottak az idei SPAR Budapest Maraton Fesztiválon

2015. október 11. 17:18

Nem csak a Budapest-maratonok, hanem a magyarországi sportesemények tekintetében is rekordot jelentő futó vett részt az immáron kétnapossá bővült SPAR Budapest Maraton Fesztiválon, összesen 27 860-an indultak valamelyik versenyszámban.

Rekordot jelentő 27 860 futó indult a 30. – az idén először kétnapos – SPAR Budapest Maraton Fesztiválon, ezzel minden idők legmagasabb létszámú sporteseménye lett Magyarországon. A futók 80 országot képviseltek, Magyarországról 910 településről érkeztek versenyzők. A vállalkozó kedvűek vasárnap három távon – 10 km, 30 km, illetve a maraton – indulhattak, de már szombaton is voltak versenyek rövidebb távokon.

A férfiak maraton versenyében Soós Dániel (Bp. Honvéd SE) diadalmaskodott 2:25:18 órás idejével, nagy hajrával megelőzve Jenkei Pétert (Vasas, 2:25:53). Harmadikként Izer Ádám (ELTE ADSK, 2:27:09) ért célba. A nőknél a Bp. Honvéd SE versenyzője, Merényi Tímea Krisztina (2:45:08) nyert Staicu Simona (Dunakeszi VSE, 2:47:33) és Laluska Zsuzsa Szabina (ELTE ADSK, 2:50:56) előtt. A klasszikus egyben országos bajnokság is volt.