Idén még biztosan mínuszos lesz a Sziget, jövőre majd talán nem

A jövő évi cél a nullszaldó elérése, amelyhez komoly stratégiai lépésekre lesz szükség.

Újra pályázaton keresik azt a dalt, amelyik Magyarországot képviseli az Eurovíziós Dalfesztiválon. November 25-ig lehet nevezni.
Idén is pályázaton keresik azt a dalt, amelyik Magyarországot képviseli az Eurovíziós Dalfesztiválon. A jelentkezők pályaműveikkel november 25-ig nevezhetnek. A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hétfőn hozta nyilvánosságra az idei pályázati feltételeket. „A Dal nem tehetségkutató műsor. Az immár ötödik alkalommal képernyőre kerülő dalválasztó show legfontosabb célja, hogy új, igényes és minőségi magyar dalok szülessenek, amelyek közül a szakmai zsűri és a nézők közösen választják ki az egész országot képviselő művet. Ezért a versenyre csak olyan előadó és együttes nevezhet, akinek korábban már jelent meg zenei albuma vagy országosan játszott rádió-, illetve televízió-felvétele, és rendelkezik zenei kiadóval kötött érvényes lemezszerződéssel és/vagy saját menedzserstábbal” – szerepel a közleményben.