Klubot vált Rossi csapatának alapembere
Az Európa-bajnokság rajtja előtt érkezett a hivatalos bejelentés.
Megmentette a híres pisai ferde tornyot az erre létrehozott nemzetközi bizottság terve: az ötletet kieszelő John Burland professzor a gravitációt használta fel a korábban a világörökség részének nyilvánított épület stabilizálására
Az olasz bürokrácia és a korrupciós vádak elleni két évtizedes küzdelem után John Burland professzornak sikerült megállítania a pisai ferde torony dőlését, és így megmentenie a világörökséghez tartozó épületet a sokáig elkerülhetetlennek tartott összeomlástól.
A torony terét, a Piazza dei Miracolit kordonokkal zárták el a nyilvánosságtól 1990-től egészen 2001-ig: a torony 1995-ben még így is roppant közel került a pusztuláshoz. „A torony (...) az összedőlés szélén állt. Közbelépésünk nélkül akár egy vihar vagy egy földrengés is ledönthette volna” - modta el John Burland, a ferde torony megmentését zászlajára tűző nemzetközi bizottság brit tagja.
Az évszázados problémára végül a professzor terve jelentett megoldást: a tudós rájött, hogy földszeleteket kell a torony északi oldalról kivenni, s ezáltal hagyni, hogy a gravitáció kiegyenesítse a délre dőlő épületet, amelyben így a művészettörténészek legnagyobb örömére már nem fog kár keletkezni.