Az RMDSZ elnöke a romániai kormányalakításról elmondta: jelenleg vagy nagykoalíció lehetséges, melyben a Szociáldemokrata Párt (PSD) is részt vesz, vagy kisebbségi kormány. „Ez a mozgásterét mindenkinek behatárolja, így az RMDSZ-nek is” – mondta Kelemen, aki pártja nevében úgy nyilatkozott: „ha lehet hasznosan, értelmesen kormányozni, akkor attól nem ijedünk meg a nehéz időkben sem, de politikai öngyilkosságra általában nem szoktunk vállalkozni.”
Arra a kérdésre, hogy mit vár az új román elnöktől a magyar kisebbség, úgy felelt: „abban bízom, hogy látván a szavazatokat a következő időszakban az erdélyi magyar közösségnek az érdekeire odafigyel, tekintettel lesz ezekre, a mi specifikus értékeinkre és érdekeinkre”, s ebben a tekintetben „az eddigi megnyilatkozásai alapján én nem éreztem semmi ellenséges szándékot”. Az elnökhöz tartozó politikaterületek, így a kül- és biztonságpolitika vonatkozásában elmondta:
Romániának Klaus Iohannis alatt „nem volt egy markáns külpolitikája, mindig valakihez igazodott”,