Ezért nem kell Trumpnak aggódnia Elon Musk új pártja miatt

A milliárdos bejelentette: megalakítja az „Amerika” pártot, mindössze egy apró hibája van a képletnek: mégis kik alkotják majd a szavazótábort?

A Pentagon több millió dolláros szerződést írt alá Elon Musk mesterséges intelligenciájú chatbotjának, a Groknak a használatáról.
Elon Musk cége, az xAI hétfőn bejelentett egy 200 millió dolláros szerződést a Pentagonnal, amely a „Grok for Government” program része – számolt be a BBC.
A szerződés aláírására alig néhány nappal azután került sor, hogy a Grok antiszemita bejegyzésekkel váltott ki heves reakciókat. Musk szerint a bot „túl engedelmes” és „túl buzgó”. Elmondta, hogy a problémát már kezelik.
Musk xAI cége szerint az új megállapodás lehetővé teszi az amerikai kormányzati szervek számára a Grok 4, a chatbot legújabb verziójának használatát.
A Pentagon bejelentette, hogy hasonló szerződéseket kötött az Anthropic, a Google és az OpenAI vállalatokkal is, mindegyik 200 millió dolláros felső határral.
„Az AI bevezetése átalakítja a minisztérium képességét, hogy támogassa harcosainkat és stratégiai előnyünket fenntartsa ellenfeleinkkel szemben”
– mondta Doug Matty, a kormány digitális és MI-ügyi vezetője.
Musk kormányzati partnerségeinek bővülése Donald Trump elnökkel való romló kapcsolatai közepette történik. A Tesla és a SpaceX vezérigazgatója negyedmilliárd dollárt költött Trump 2024-es újraválasztási kampányára, és aktívan kampányolt érte.
Később kinevezték a Kormányzati Hatékonysági Minisztérium (Doge) élére, amelynek feladata az amerikai kormány méretének csökkentése, ezt a poziíciót májusban elhagyta.
Az elmúlt hónapokban Musk nyíltan bírálni kezdte Trump terjedelmes kiadási és adócsökkentési törvénycsomagját, amely a Tesla-vezér szerint túl drága az amerikaiaknak.
Nyitókép: Jim Lo Scalzo/AFP
Ezt is ajánljuk a témában
A milliárdos bejelentette: megalakítja az „Amerika” pártot, mindössze egy apró hibája van a képletnek: mégis kik alkotják majd a szavazótábort?