Döbbenetes incidens Moszkva felett: saját légvédelme nyitott tüzet az orosz utasszállítóra

2025. július 11. 11:18

A Boeing 737-800 típusú polgári gépet ukrán drónként azonosította az orosz légvédelem.

2025. július 11. 11:18
null

Megdöbbentő incidens történt az orosz légtérben: egy jelentés szerint a saját légvédelme nyitott tüzet az orosz Aeroflot 1845-ös járatára, amely Minszkből tartott Moszkvába. A Budflyer beszámolója szerint a Boeing 737-800 típusú utasszállító repülőgép kisebb sérülésekkel ugyan, de sikeresen landolt a moszkvai Seremetyjevói repülőtéren.

A súlyos esemény oka az orosz hatóságok szerint az, hogy a polgári gépet ukrán drónként azonosította a légvédelem, és ennek nyomán nyitottak tüzet. A történteket állítólag egy nyilvánosságra hozott rádióbeszélgetés is megerősíti, amelyen hallható, ahogy a gép személyzete értesíti a légiirányítást a támadásról, 

és pánikszerűen jelzik: „Tűz alatt vagyunk.”

Bár a gép fedélzetén nem sérült meg senki, az eset komoly kérdéseket vet fel az orosz légtér biztonságával kapcsolatban. Egyelőre sem a hatóságok, sem az Aeroflot nem adott ki hivatalos közleményt az incidensről, de a történtek alátámasztják, hogy a háborús készültség és a drónfenyegetettség miatti feszültségek akár saját polgári repülőgépeket is veszélybe sodorhatnak.

 

Frissítés: nagy baja nem lett a gépnek, mert a flightradar24.com szerint már újra repül. 

A nyitókép illusztráció (simpleflying.com)

***

 

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
canadian-deplorable
2025. július 11. 16:07 Szerkesztve
A hír egy ukrán újságírótól jön (Alexander Nevzorov) és felkapta néhány média. A nagy média források nem említik. Nevzorov részben ukrán, részben amerikai indián (comanche) származású, jelenleg ukrán állampolgár, Oroszország hivatalosan terroristává nyilvánította.
Hodor
2025. július 11. 15:03
Fake. Már korábban megállapították.
Gyuri05
2025. július 11. 13:20
Hát, ezért van igaza Putyinnak. Ezért kell egy semleges övezet a NATO és az Oroszok között, mert a NATO túl közel ment az orosz határhoz, és ezért, mindkét fél, a mesteséges intelligenciára kénytelen bízni a védelmet. Egy hibás szoftwer döntés, és kitör a III. világháború atommal. Vissza kellene vonulnia a NATO-nak az 1990-es határaihoz, a többi meg maradna semleges zóna. Így lehetne viszonylagos nyugalom.
bathory-odonke
2025. július 11. 13:04
Nem lehetséges, hogy egy ravasz drón repült vele egyszerre, és provokálta a légvédelmet?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!