Bezzegrománia: ahol lazacfilét adnak a kórházakban

2025. július 16. 15:07

Lazacfilé citrommal, brokkoli és bébirépa körettel – ezt kapják a betegek Marosvásárhelyen. Egyetlenegy dolog kell hozzá – mutatjuk, micsoda!

2025. július 16. 15:07
null

Kisebb botrányt kavart az egészségügyi miniszter látogatása Marosvásárhelyen, derült ki a Maszol szemléjéből.

A lap a román Hotnewsra hivatkozva azt írta: lazacfilé citrommal, brokkoli és bébirépa körettel – ezzel az ebéddel fogadták Alexandru Rogobete egészségügyi minisztert a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Kórházban. 

Állítólag „ugyanazt az ételt kóstolta meg, amit a betegek is kapnak”. 

Rogobete beszámolójára mintegy 2000(!) hozzászólás érkezett az online térben, különösen olyan betegek részéről, akik szerint a kórházi menü egyáltalán nem így néz ki. A kórház igazgatója egy menülappal bizonygatta a sajtónak, hogy márpedig ilyen étellel táplálják a betegeket.

„Miközben az állami kórházakban zsemlét, párizsit, pörköltet, puliszkát és tésztát adnak, úgy érzem, Rogobete miniszter úr vagy bolondnak néz minket, vagy nagyon eltorzult képe van a valóságról” – fogalmazott egy hozzászóló.

A történet azért is hihetetlen, mert a román állam egy kórházban fekvő beteg napi élelmezésére – három étkezésre: reggeli, ebéd, vacsora – mindössze 22 lejt (mintegy 1700 forintot) biztosít, írja a Maszol. 

Utóbb a HotNewsnak adott interjúban Rogobete elismerte, hogy a marosvásárhelyi látogatás előre be volt jelentve, de hozzátette, hogy továbbra is ellenőrizni fogja a kórházakat.

Nyitókép: Alexandru Rogobete Facebook-oldala

Összesen 79 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
augustus2-0
2025. július 16. 18:55
Azért ezeknél ennek nagy hagyománya van. Csau idején valahol a Kárpátokban hatalmas kénvagyont találtak. Nosza elhordtak egy egész hegyet - és kiderült, hogy minimális kén van. De nem addig az! Meghívták Csaut is a bánya átadására - és sárgára festették hozzá a követ.
nyafika
2025. július 16. 17:58
Idegesek a románcigány szopó libsik...ez van, ha nem tettszik, lehet menni prájdozni.
nyafika
2025. július 16. 17:57
dallas-2 2025. július 16. 17:02 Bezzeg itt fasza :) - Ki kérte, hogy told ide a belpesti libsi pofád? Anyád megcsinálta már a szójalattédat, pedofil anyabaszó kis köcsög?
nyafika
2025. július 16. 17:55
ondiraitquenon-2 2025. július 16. 17:45 - Látom magam előtt, ahogy próbálod kinyalni a 80 forintos, csirkenyesedék májkrémes dobozt, amit a tetves anyádtól lopott nyugdíjból vettél...mert a többi lóvé inkább elment 2 literes kannás borra...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!