Én nem kockáztatok, csomó nemet ismerek

Nem Ukrajna gyorsítópályás EU-s csatlakozására, nem a sokbetűs lobbyra, nem a migrációra, nem a brüsszeli federalista álmokra.

Az Egyesült Államok minden olyan személyt célba vesz, aki jogellenesen tartózkodik az országban – mondta Todd Lyons, az Egyesült Államok Bevándorlási és Vámhivatalának (ICE) új megbízott igazgatója.
Az általa vezetett hivatal munkájáról beszélt első televíziós interjújában Todd Lyons, az Egyesült Államok Bevándorlási és Vámhivatalának (ICE) új megbízott igazgatója.
A márciusban kinevezett Lyons a Boston 25 News-nak adott interjújában kifejtette, hogy az erőszakos bűncselekmények elkövetőinek eltávolítása továbbra is elsődleges prioritás, de a Trump-kormányzat alatt jelentős változások történtek.
Az ICE-nek mostantól joga van arra, hogy az Egyesült Államokban tartózkodó minden olyan személyt célba vegyen, aki jogellenesen tartózkodik az országban,
beleértve azokat a diákokat is, akiknek a vízumát az amerikai külügyminisztérium visszavonta.
Lyons azt is elmondta, hogy a becslések szerint országszerte 12 millió migránsról nincsenek információjuk. Gócpontként Massachusetts államot jelölte meg. Hozzátette, hogy sokakat az elérhető állami juttatások vonzanak az államba.
A végrehajtási taktikákkal kapcsolatos aggodalmakra reagálva Lyons hazugságnak nevezte, hogy az ICE ügynökei razziákat hajtanak végre olyan helyszíneken, mint az iskolák, kórházak és templomok. Ugyanakkor tisztázta, hogy
ha egy bűnöző egy kórházban rejtőzik, akkor bemennek, hogy végrehajtsák letartóztatást.
Lyons ezt szembeállította az előző kormány politikájával, amely állítása szerint hosszadalmas parancsnoki jóváhagyást írt elő az ilyen akciókhoz.
Kijelentette, hogy az ICE továbbra is kiemelten kezeli a bűnöző külföldieket, de hangsúlyozta, hogy ha az ügynökök legális státusszal nem rendelkező személyekkel találkoznak, akkor el lehet és el is fogják őket távolítani.
Az új stratégia egybecseng Orbán Viktor és kormány álláspontjával, miszerint
a migráció nem alapvető emberi jog.
A kormányfő már 2018-ban is azt hangoztatta, hogy beláthatatlan következményei lesznek, ha alapvető jogként fogadják el a migrációhoz való jogot.
Nyitókép: határkerítés az Egyesült Államok és Mexikó határán. Fotó: Patrick T. Fallon / AFP