Tovább magyarázkodik Kollár Kinga, a Tisza Párt EP-képviselője az Európai Parlamentben elmondott botrányos beszédével kapcsolatban. Kollár a francia Le Figaro-nak azt nyilatkozta: „A Tisza soha nem támogatta a Magyarország elleni szankciókat, mert azok a polgárokat sújtják. Valójában az európai parlamenti felszólalásom inkább kritikus volt ezekkel szemben.”
Kollár Kinga kijelentésére Dömötör Csaba, a Fidesz EP-képviselője úgy reagált: „Van egy elég ostoba ellenzéki szokás, mégpedig az, hogy gyakran azt hiszik, ha valamit több ezer kilométerre mondanak Magyarországtól, akkor nem derül ki a hazugság.”
Elmondta, Kollár Kinga nyilatkozott a francia Le Figaro-nak, és azt állította, hogy valójában mindig is ellenezték az uniós pénzek visszatartását, mert az a magyar emberekre hat vissza. Azt is mondta, hogy a nagy botrányt kiváltó mondatait valójában bírálatként kellene értelmezni.
Aki látta ezeket a felvételeket, az tudja, hogy ez az egész hazugság, sőt pont az ellenkezője igaz”
– fogalmazott. Dömötör felidézte, hogy Kollár Kinga arról beszélt, mennyire hatékony az uniós pénzek visszatartása, mert az számos gazdasági kárt okoz, ami segíti őket a 2026-os választáson. Ráadásul Gerzsenyi Gabriella, Kollár képviselőtársa egy másik szakbizottsági ülésen szintén arról beszélt, hogy az uniós pénzeket politikai okokból tartják vissza – tette hozzá.
Ugye szoktuk mondani, hogy ami Brüsszelben történik, az nem marad Brüsszelben, ha rajtunk múlik. Ez igaz Franciaországra és a francia lapoknak adott interjúkra is”
– üzente Dömötör Csaba.
Ismert: Kollár Kinga, a Tisza Párt európai parlamenti képviselője a költségvetési ellenőrző bizottság ülésén hatékonynak nevezte a hazánknak járó uniós források visszatartását. Kollár úgy fogalmazott, hogy „magyarként azt kell mondanom, hogy [a jogállamisági eljárás] nagyon hatékonynak bizonyult, mert megközelítőleg 21 milliárd eurót függesztettek fel, és ebből egymilliárd már el is veszett a magyarok számára. És ennek nagyon súlyos hatása volt a magyar államra, mivel nem tud befektetni a közszolgáltatásokba. Természetesen nem tudja támogatni a magyar gazdaságot, és nem tud extra szociális szolgáltatásokat nyújtani az embereknek. Úgy értem, csak hogy pár példát hozzak, az RRF programból 50 kórházban lehetett volna felújítást végezni, amiből nem lett semmi.” Kollár összegzésként megismételte: „nyugodtan mondhatjuk, hogy a kondicionalitási eljárás nagyon hatékony, nagyon hatékonyan befolyásolja a magyarok mindennapi életét”. A Tisza Párt uniós képviselője később úgy értékelte a helyzetet, hogy „ennek van pozitív oldala: a magyar emberek romló életminősége erősítette az ellenzéket. És emiatt én… én… én nagyon pozitív vagyok a ’26-os választásokkal kapcsolatban”.
Nyitókép forrása: EP/Philippe Stirnweiss