Putyin le akarta dobni az atomot Ukrajnára, megvan, ki beszélte le róla

Közbe kellett avatkozni, mert az orosz elnök tenyere már a piros gombon volt.

„A nukleáris elrettentés olyan államokkal és katonai koalíciókkal kapcsolatban valósul meg, amelyek Oroszországot potenciális ellenségnek tekintik” – jelentette ki Szergej Sojgu.
Szergej Sojgu, az Orosz Föderáció Biztonsági Tanácsának titkára nemrég a TASS-nak adott interjút. A beszélgetés során elhangzott, hogyha a külföldi államok olyan „barátságtalan cselekményeket” követnek el, amelyek veszélyeztetik a Föderáció szuverenitását és területi integritását, akkor jogosnak tartják az ilyen cselekmények visszaszorításához és megismétlődésének megakadályozásához szükséges intézkedéseket.
A nukleáris elrettentés olyan államokkal és katonai koalíciókkal kapcsolatban valósul meg, amelyek Oroszországot potenciális ellenségnek tekintik, és tömegpusztító fegyverekkel rendelkeznek,
vagy pedig az általános felszereltségük kimagasló” – jelentette ki Sojgu.
„Ezenkívül az ilyen intézkedések azokra az államokra is vonatkoznak, amelyek területüket és forrásaikat biztosítják az Orosz Föderáció elleni agresszió előkészítéséhez és végrehajtásához” – tette hozzá az Orosz Föderáció Biztonsági Tanácsának titkára.
Nyitókép: MTI/EPA/Orosz védelmi minisztérium
***
Ezt is ajánljuk a témában
Közbe kellett avatkozni, mert az orosz elnök tenyere már a piros gombon volt.