Megfosztaná Orbán Viktort a jogaitól a Bloomberg, a lap szerint „lennének rá eszközök”

Az amerikai lap szerint egyértelmű, mit kellene tennie az EU-nak.

Szélsebesen robog el a világ az Európai Unió mellett.
Egy magas rangú uniós tisztviselő szerint az Európai Bizottság olyan intézkedéseket fog javasolni, amelyek megtiltják a vállalatoknak, hogy új olaj- és gázszerződéseket kössenek Oroszországgal – írta meg a Politico.
A várhatóan május 6-án megjelenő terv része Brüsszel szélesebb körű stratégiájának, amelynek célja, hogy 2027-ig teljesen megszüntesse az orosz energiaimportot.
Ugyanakkor hozzáfűzték, hogy Brüsszel már kétszer is elhalasztotta a közelgő terv közzétételét geopolitikai megfontolások miatt, többek között azért, mert attól tartanak, hogy az orosz szállítások megszakítása rontaná Brüsszel tárgyalási pozícióját a Donald Trump amerikai elnökkel a gázimportról szóló esetleges kereskedelmi megállapodásról folytatott tárgyalások során.
A Politico szerint dokumentum több jogilag kötelező erejű javaslatot vagy kereskedelmi intézkedést is tartalmaz majd. „Az EU emellett azért is küzd, hogy támogatást szerezzen az Oroszországgal szembeni szigorúbb energetikai szankciókhoz. Ehhez az EU 27 tagjának egyhangú hozzájárulása szükséges, Szlovákia és Magyarország azonban egyre inkább ellenzi az új intézkedések jóváhagyását” – olvasható a cikkben.
Miközben Brüsszel egyre szigorúbb szankciókat fontolgat, a Fehér Házban már arról folyik vita, hogy az Oroszország és Ukrajna közötti háború befejezéséről szóló
tárgyalások részeként feloldják-e az Északi Áramlat-2 földgázvezetékkel és potenciálisan más európai orosz eszközökkel szembeni szankciókat.
A Politico szerint Steve Witkoff, a Fehér Ház különmegbízottja a szankciók feloldásának fő támogatója. Witkoff a hírek szerint utasította csapatát, hogy állítsanak össze egy listát az összes energetikai szankcióról, amelyet az Egyesült Államok Oroszországgal szemben hozott.
A portál szerint bár Witkoff felvetette az orosz energiával kapcsolatos szankciók feloldásának gondolatát, az ötletet eddig kevesen támogatják a Fehér Házban.
A cikket Magyarország megújult médiafigyelője, az OBSERVER szemlézte a mandiner.hu számára.
Ezt is ajánljuk a témában
Az amerikai lap szerint egyértelmű, mit kellene tennie az EU-nak.
***
Nyitókép: STEFAN SAUER / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP