„Csak egy csapat világtalan”: Szépen összenőtt Guy Verhofstadttal a Tisza-támogató, 180 ezer európai katona Ukrajnába küldését követelik

Darabokra szedte Demkó Attila a tervet, rámutatott arra, álmodozás ez csupán.

Nem okoz meglepetést a névsor.
Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, ötszáz értelmiségi – köztük hat aktív katonai vezető, valamint négy parlamenti képviselő – írta alá azt a nyilatkozatot, amelyben nem kevesebb mint 180 ezer európai katona Ukrajnába küldését követelik. Szerintük ugyanis, ha ez nem történik meg, akkor Európának „egy újabb orosz invázióval” kell szembenéznie.
Ezt is ajánljuk a témában
Darabokra szedte Demkó Attila a tervet, rámutatott arra, álmodozás ez csupán.
A listán két magyar név is feltűnik, valamint több olyan szereplő, aki az utóbbi években rendszeresen kritizálta Magyarországot és Orbán Viktor miniszterelnököt.
Francis Fukuyama: Fukuyama, ismert politikai filozófus, többször kritizálta Orbán Viktort és a magyar kormányt az „illiberális demokrácia” előmozdítása miatt. Írásaiban és előadásaiban aggodalmát fejezi ki a magyar demokrácia hanyatlása és a jogállamiság erodálódása kapcsán.
Agnieszka Holland: A lengyel filmrendező nyíltan kritizálta Orbán Viktort és a magyar kormányt a demokratikus normák megsértése, valamint a sajtószabadság és a kulturális intézmények feletti ellenőrzés miatt. Emellett bírálta a magyar médiahelyzetet és a kormány több más politikáját is.
Magyar Bálint: A magyar politikus és akadémikus, korábban az SZDSZ színeiben oktatási miniszter, élesen kritizálta Orbán Viktort és kormányát. Könyveiben és cikkeiben többször „maffiaállamként” hivatkozott hazánkra. A volt SZDSZ-es politikus legutóbb a Tisza Párt közelében bukkant fel.
Szigetvári Péter: A magyar akadémikus, az ELTE docense, nyíltan kritizálta a magyar kormányt a tudományos szabadság korlátozása és a CEU elüldözése kapcsán. Nyilatkozataival és publikációival állandóan konfliktust akar gerjeszteni a kormánnyal.
Guy Verhofstadt: Az Európai Parlamentben a Renew Europe frakció vezetőjeként Verhofstadt többször élesen kritizálta Orbán Viktort, különösen a jogállamiság, a migrációs politika és az EU-ellenes retorika kapcsán. Nyilvános vitákban és közösségi médiában is folyamatosan igyekszik lejáratni Magyarországot.
Rebecca Harms: Az Európai Parlament korábbi zöldpárti képviselőjeként Harms gyakran bírálta a magyar kormányt a környezetvédelmi politikák, a sajtószabadság és a demokratikus visszafejlődés miatt. 2018-ban például a Sargentini-jelentés támogatásával nyíltan szembement Orbán politikájával.
Ezt is ajánljuk a témában
Magyar Bálint Tapolcán fog előadást tartani.
Timothy Garton Ash: A brit elemző és történész, a Chatham House munkatársa, rendszeresen kritizálja Orbán Viktort a magyar demokrácia hanyatlása, a korrupció és az Oroszországhoz való közeledés miatt. Cikkeiben és közösségi média posztjaiban élesen bírálja a magyar kormány gazdaságpolitikáját is.
Anders Åslund: A svéd közgazdász és Oroszország-szakértő szintén rendszeresen kritizálja Orbán Viktort, különösen az Oroszországhoz fűződő kapcsolatok és a demokratikus intézmények leépítése miatt. Írásaiban a magyar kormány illiberális politikáját támadja leginkább.
Nyitókép forrása: François WALSCHAERTS / POOL / AFP
Ezt is ajánljuk a témában
Újabb eljárással szórakoztatják magukat a liberális EP-képviselők, ugyanakkor nem szabad félvállról venni a veszélyt – véli Szánthó Miklós.
***