A magyarok semmit, az ukránok dupla árat fizetnek – Kína és Amerika is feszülten figyel

Komoly játszmában az orosz elnök.

Kiskaput kerestek és találtak, hogy eljussanak az Európai Unió területére.
Az április 25-i „Elba-nap” alkalmából a hírhedt orosz motorosklub, az „Éjjeli Farkasok” tagjai vonultak fel Németországban. Mint ismert, 1945-ben ezen a napon az Elba folyónál, Torgaunál találkoztak először a nyugatról előrenyomuló amerikai és a keletről érkező szovjet csapatok.
A Bild visszaemlékezése szerint 80 éve ekkor találkozott először szovjet és amerikai katona Németországban, azonban idén beárnyékolták az évfordulót az orosz provokatőrök. A motorosokról régóta tudni, hogy nemcsak szimpatizálnak Putyinnal, de szoros a kapcsolat is köztük és a Kreml között,
tagjai nyíltan támogatják az Ukrajna elleni háborút.
Bár a banda tagjai beutazási tilalom alatt állnak Németországban, úgy tűnik, kiskaput találtak: a beszámolók szerint a svájci klubjukat küldhették, ezzel kikerülve a tilalmat – írja az Index, hozzátették: a megdöbbentő jelenetet egy lóháton érkező férfi vezette, miközben az orosz zászlót tartotta a kezében.
Nyitókép: JENS SCHLUETER / AFP