Döbbenetes adat látott napvilágot: drasztikusan lerontja az egész Európai Unió átlagát Románia

2025. április 01. 09:59

Kiderült, hogy a román lakosság mindössze 30 százaléka olvas könyvet.

2025. április 01. 09:59
null

Sebestyén Géza ezúttal egy olyan statisztikát mutatott be a Facebook-oldalán, amiben sajnos Magyarország sem az élmezőnyben van.

2022-ben a magyarok nagyjából fele olvasott könyvet. Igaz, ez az arány a régióban nem számít rossznak, viszont jóval alacsonyabb, mint a skandináv államok 70 százalék körüli mutatója.

A statisztika szerint Románia áll a legrosszabbul ezen mutató szerint, ugyanis ott a lakosság mindössze 30 százaléka olvas könyvet.

Nyitókép: Daniel MIHAILESCU / AFP


 

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Obsitos Technikus
2025. április 01. 12:17
Könnyű a skandinávoknak, náluk a koránolvasó százezrek emelik a statisztikát. Ugyanez látható Francia- és Németországban is.
nesztekjobbrol
2025. április 01. 10:26 Szerkesztve
Es miert kellene konyvet olvasni ? Romaniaban az atlakereset a magyarnak a 60%-a volt, euroban 2010ben. Tavalyelott mar egal volt, iden mar lehagynak ebben a romanok. Kit erdekel a Geza fele fakenews ?
lukasenko
2025. április 01. 10:06 Szerkesztve
Ez borzalmas!!!!!!!!!! Az internet világában. Kinek van meg a könyvespolcon a következő. Örkény: 1 perces novellák Mindenkinek. https: //vmek.oszk.hu/06300/06345/06345.pdf
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!