Az ukránpárti Weber újra kijelölte az irányt: Brüsszel Tisza-kormányt akar 2026-ban

2025. április 29. 21:43

Az Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását sürgető Ursula von der Leyen megtapsolta az Orbán Viktort támadó Webert, de tapsolt az ukránok felfegyverzését sürgető Friedrich Merz is.

2025. április 29. 21:43
null

Az Európai Néppárt április 29-én és 30-án Valenciában tartja kongresszusát. A rendezvény első napján Manfred Weber – akit várhatóan újra megválasztanak a párt elnökének – is felszólalt, és beszédében többek között azt is elmondta, hogyan kérte fel a Magyarországon „frissen alakult új mozgalom” vezetőjét, Magyar Pétert, hogy csatlakozzon a Néppárthoz. Felidézte, amikor a választás után Magyarországra utazott, egy szállodában tárgyalt Magyar Péterrel, mert a Tiszának még egy pártirodája sem volt.

Ennek ellenére már akkor azt mondta neki, hogy ők a jogállamiság pártja Magyarországon, a valenciai kongresszuson pedig érzelmektől túlfűtve beszélt arról, hogy a Tisza 2026-ban megnyeri a választásokat, és véget vet a korrupciónak Magyarországon.

„Orbán visszavonul, és Magyar Péter lesz Magyarország új arca” 

– ábrándozott.

 A felvázolt forgatókönyvnek lelkesen tapsolt az egymás mellett ülő Friedrich Merz leendő német kancellár, és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke is, akik valószínűleg 

azért örülnének ennyire Orbán bukásának, mert mindketten az ukrán EU-s csatlakozás és a háború folytatásának lelkes támogatói.

Merz, aki még meg sem kezdte kancellári működését, pártjával máris visszaesett az AfD mögé a népszerűséget tekintve, köszönhetően többek között annak, hogy határozottan kiáll Ukrajna további katonai támogatása mellett. Egy április közepi interjúban Friedrich Merz bevallotta, hajlik rá, hogy mégis elküldjék Ukrajnának azokat a Taurus rakétákat, amelyeket elődje – a szintén háborúpárti Olaf Scholz – azért tartott vissza, mert azok bevetése súlyos ellenreakciót válthatna ki az orosz félből.

Ezt is ajánljuk a témában

Ursula von der Leyen pedig Ukrajna EU-s csatlakozásának lelkes támogatója. Nemrég azt nyilatkozta, elképzelhetőnek tartja, hogy Ukrajna még 2030 előtt csatlakozzon az unióhoz. Sok EU-s vezető azért szorgalmazná Ukrajna csatlakozását, hogy ezzel elrettentsék Oroszországot egy későbbi lehetséges támadástól, ha már a NATO-ba nem lehet felvenni Kijevet.

Ezt is ajánljuk a témában

Von der Leyen és Merz ukránpártisága nem számít kuriózumnak az Európai Néppárton belül, hiszen a párt elnöke, Manfred Weber egyértelművé tette: a néppárti tagság alapfeltétele az ukránpártiság, ami után már nem lehet kétségünk afelől, hogy ezt az álláspontot képviseli a pártelnök által felmagasztalt és 2026-tól hatalomra várt Tisza Párt is.

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép:Teknős Miklós / Magyar Nemzet

Összesen 19 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
anegy_
2025. április 30. 00:23
Na, persze! Tisztán eu érték alapján gondolják a brüsszeli ökrök. Szarba nem lép az épeszű magyar, csak az agyhalottak szeretnek tisza-mocsárban dagonyászni.
Csubszi
2025. április 29. 23:04
Brüsszel bukik, nem a magyar kormány! Hat millió ember ellen szart sem érnek a prüsszeli prüszkölők.
falcatus-2
2025. április 29. 22:30
Donald Trump egy Glenn Beck amerikai újságírónak adott interjúban azt nyilatkozta, hogy könnyebb számára tárgyalni Putyinnal, mint Zelenszkijjel. „Azt hiszem, hajlandó megállapodást kötni, és azt mondanám, hogy eddig könnyebb volt vele tárgyalni, mint Zelenszkijjel” –. Trump bírálta a kijevi rezsim vezetőjét is, amiért látogatása során "kiabálni kezdett" a Fehér Házban, és további követeléseket támasztott az amerikai kormánnyal szemben.
falcatus-2
2025. április 29. 22:28
Vlagyimir Putyin ragaszkodik ahhoz, hogy Oroszországnak át kell vennie az irányítást mind a négy régió felett (Donyecki Népköztársaság, Luhánszki Népköztársaság, Zaporizzsja és Herszon megyében, amelyek a 2022-es népszavazások után Oroszország részévé váltak). Aamelyeket a konfliktus lezárásáról szóló megállapodás részeként nem ellenőrizhetne teljesen. Ezt a Bloomberg jelentette három moszkvai forrásra hivatkozva. „A követelés csapást mérne Donald Trump amerikai elnök erőfeszítéseire. Steve Witkoff, Trump megbízottja pénteken a Kremlben folytatott hosszas tárgyalások során megpróbálta meggyőzni Putyint arról, hogy Oroszországnak bele kellene egyeznie egy olyan tűzszünetbe, amely leállítaná a harcokat a jelenlegi frontvonal mentén – állítja két névtelenséget kérő személy Ehelyett az orosz vezető fenntartotta maximalista álláspontját a területi kérdésekben – közli a Bloomberg.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!